Strzeliński Ośrodek Kultury otrzyma dofinansowanie na doposażenie sali kinowejStrzeliński Ośrodek Kultury złożył niedawno wniosek na doposażenie nowego zaplecza przy ul. Mickiewicza w Strzelinie. Wniosek uzyskał poparcie i gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 210 tys. zł.

Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk potwierdziła, że ta kwota wystarczy na zakupienie projektora oraz doświetlenie i nagłośnienie głównej sali. - Za niedługo będziemy uchwalać w budżecie wkład własny. Następnie przyjdzie czas na podpisanie umowy. Wówczas kino będzie już odpowiednio wyposażone. - mówiła burmistrz. – Trudno mi przewidzieć, kiedy to dokładnie nastąpi. Należy poczekać, aż dyrektor Ośrodka Kultury podpisze stosowne umowy, potem ogłosimy przetarg. Ale na pewno stanie się to w tym roku.
Zlikwidują szkołę w Nieszkowicach
Dorota Pawnuk informuje także o spotkaniu w Nieszkowicach, które odbyło się we wtorek, 3 lutego. - Było to zebranie z rodzicami i nauczycielami ze szkoły. Miało na celu poinformowanie zainteresowanych, że podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej Strzelina, radni będą obradować nad uchwałą intencyjną w sprawie likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach. Nadszedł bowiem moment, w którym gmina nie może już utrzymywać placówki. W tym momencie w szkole jest zaledwie 30 uczniów. Uczniowie przeniosą się do szkoły w Białym Kościele. Tamtejszy budynek bez problemu pomieści wszystkie dzieci. Budowa sali gimnastycznej oraz trzech dodatkowych klas lekcyjnych również przemawiają za tą zmianą. Obejdzie się też bez zwolnień nauczycieli. Część z nich przejdzie do Białego Kościoła, a część zostanie przeniesiona do Strzelina - tłumaczy Dorota Pawnuk, dodając - każdy boi się zmian, szczególnie, gdy chodzi o małe dziecko, ale rodzice podczas spotkania podeszli do tematu z wyrozumiałością.

 

Komentarze   

kinoman Permalink6 +1 kinoman
RE: Będzie dofinansowanie
Cytuję PL:
Cytuję wyborca:
Radny Ostrowski to niech się zabierze do pracy.Koledzy mówia do niego p.Burmistrzu.Tzn ja wszystko moge załatwić.

Potwierdzam

Czy radny p.M.O. już pracuje jako "meneager"w SOK/czytaj kino/,teraz nikt już nie będzie miał problemu że jest "wszędzie i nigdzie"
2015-03-07 07:40 Cytować Zgłoś administratorowi
bolo Permalink5 -1 bolo
RE: Będzie dofinansowanie
A przed wyborami było: Raba zlikwiduje wam szkołę.... i lud głosował jak trzeba no a po wyborach bezstronna i niezależna gazeta pisze, że ludzie przyjeli to z aprobującą wyrozumiałością. Choć lepiej by brzmiało: lud skakał i klaskał z radości nad tym pomysłem. Słyszałem plotki, że tam ma być DPS ciekawe skąd wezmą 6-8 baniek na zachowanie standardów???
2015-02-22 09:47 Cytować Zgłoś administratorowi
PL Permalink4 +8 PL
RE: Będzie dofinansowanie
Cytuję wyborca:
Radny Ostrowski to niech się zabierze do pracy.Koledzy mówia do niego p.Burmistrzu.Tzn ja wszystko moge załatwić.

Potwierdzam
2015-02-21 15:14 Cytować Zgłoś administratorowi
wyborca Permalink3 +10 wyborca
juz wkrótce
Radny Ostrowski to niech się zabierze do pracy.Koledzy mówia do niego p.Burmistrzu.Tzn ja wszystko moge załatwić.
2015-02-21 14:33 Cytować Zgłoś administratorowi
wyborca Permalink2 +9 wyborca
RE: Będzie dofinansowanie
Radny Ostrowski będzie miał godziwe godziwe w warunki "pracy"
2015-02-21 13:29 Cytować Zgłoś administratorowi
stop obłudzie Permalink1 +7 stop obłudzie
RE: Będzie dofinansowanie
Wreszcie odważna decyzja ,która powinna zapaść kilka lat temu,ale "polityka " i układy były górą a nie zdrowy rozsądek i rachunek ekonomiczny.Klasy z 3 uczniami i cały sztab nauczycieli to dopiero niegospodarność.
2015-02-19 11:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.