Marek Warcholiński rozmawiał w Oławie o przyszłości strzelińskiego oddziału PKSPrzynajmniej na razie autobusy będą kursowały jak do tej pory. Zmiany czekają jednak pracowników zatrudnionych w oławskiej spółce. Będą zwolnienia. Co pewien czas wraca pytanie o przyszłość autobusowych przewozów pasażerskich w powiecie strzelińskim.

O ile prywatni przewoźnicy zarówno z naszego regionu, jak i spoza radzą sobie, to co jakiś czas pojawiają się niepokojące informacje ze strony PKS Oława. Bez największego przewoźnika na rynku połączeń autobusowych trudno nawet wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie połączeń na terenie powiatu i komunikacji międzymiastowej. – W ostatnią środę (8 kwietnia – red.) w starostwie oławskim odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele PKS Oława, starosta oławski, inicjator spotkania burmistrz Strzelina z sekretarzem gminy Markiem Charowskim, wójt Kondratowic Wojciech Bochnak oraz ja – powiedział nam Marek Warcholiński, starosta strzeliński. – Rozmawialiśmy o usługach transportowych świadczonych przez PKS Oława na rzecz mieszkańców naszego powiatu. Usłyszeliśmy, że ze względów ekonomicznych podjęto decyzję o ograniczeniu od połowy roku bazy PKS-u w Strzelinie. Pracę straci pięć osób zatrudnionych w warsztacie znajdującym się w naszym mieście. Nie planuje się natomiast zawieszania bądź likwidacji połączeń obsługiwanych przez tego przewoźnika – poinformował nas starosta.
Od czerwca przestanie istnieć warsztat naprawczy PKS Oława w Strzelinie na ul. Jana Pawła II. A siedziba strzelińskiego oddziału PKS zostanie przeniesiona do pomieszczeń na stacji PKP. Nieruchomość zajmowana przez oławskiego przewoźnika, zarówno działka, jak i zabudowania jest własnością PKS Oława. Nieznany jest jeszcze jej los. Pewne jest, że w centrum Strzelina pojawi się atrakcyjna nieruchomość do zagospodarowania, wydzierżawienia lub na sprzedaż.
PKS Oława jest spółką komunalną, której właścicielem jest powiat oławski.

 

Komentarze   

miko Permalink4 +8 miko
RE: Strzelińska baza PKS Oława do likwidacji
Nie wiem, ale jakoś ilekroć słyszę, jak pan starosta cedzi słowa, z jakiej głębi one wypływają, jakie one są przemyślane, to wybieram jednak już masochizm i słuchanie zmieszanego raby z bekiem!
2015-04-20 13:42 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 +12 spajker
RE: Strzelińska baza PKS Oława do likwidacji
o sprawach transportu DYSKUTOWALI starosta wojewoda burmistrz , pełnomocnik , doradca episkopatu i szef rady bezpieczeństwa ONZ. wypowiedział się nawet sam rzecznik prasowy watykanu., POKS, duży biurowiec a wnim 600 pracowników i dwa śmierdzące zardzewiałe autosany. w tym czasie , kiedy tamci na licznych zebraniach radzą co by tu uczynić, zwykły bolek kupił małego busa, jest kerowcą, jest sprzątaczką , sprząta tego busa, jest kasjerem, jest operatorem kasy fiskalnej , jest mechanikiem dla swojego busa, wysadza pasażera tam gdzie on chce wysiąść a nie tam gdzie pks ma przytstanek. bolek żyje a pks zdycha.
2015-04-20 10:04 Cytować Zgłoś administratorowi
gosia Permalink2 +14 gosia
nastepna skladownia
i w ten sposob powstaje nastepny plac skladowy dla Osinskiego. ot to Polska wlasnie ludzie u wladzy zamiast dbac o dobro ogolu dbaja o dobro wlasnej rodziny....
2015-04-20 09:44 Cytować Zgłoś administratorowi
xenomorf Permalink1 +8 xenomorf
RE: Strzelińska baza PKS Oława do likwidacji
A może należało by zapytać byłe go starostę Krochmalnego dlaczego Powiat Strzeliński nie przejął PKS Strzelin?
2015-04-20 08:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.