Spółka Services & Care Medical przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie za symboliczną złotówkę wykonuje pomiar poziomu cukru we krwiOd początku maja spółka Services & Care Medical przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie za symboliczną złotówkę wykonuje pomiar poziomu cukru we krwi. Z badania skorzystać może każdy. W Strzelinie od kilku lat działa spółka Services & Care Medical, która świadczy bezpłatną długoterminową domową opiekę pielęgniarską.

Głównie zajmuje się osobami przewlekle chorymi, wykonując zabiegi zlecone przez lekarzy m.in. zastrzyki, podawanie kroplówki, zakładanie sondy żołądkowej, cewnika, zmienianie opatrunków czy zapobieganie odleżynom. Niedawno spółka poszerzyła swoją działalność. Od początku maja wykonuje pomiar poziomu cukru we krwi. – Z badania skorzystać może każdy – mówi mgr Irena Bohdanowicz z Services & Care Medical.- Jego koszt to symboliczna złotówka (kwota za pasek testowy). Pomiary wykonujemy od poniedziałku do piątku od godziny 9.30 do 11 w siedzibie naszego ośrodka przy ul. Ząbkowickiej 22a w Strzelinie. Ważne, aby na badanie przyjść na czczo – dodaje. Spółka zdecydowała się na taką usługę, gdyż wielu pacjentów, którymi się opiekuje, cierpi na tę chorobę. – Cukrzyca jest zaliczana do chorób społecznych. Szacuje się, że 3 miliony Polaków chorują na cukrzycę, tylko, że milion o tym nie wie. Wobec tego zapobieganie i leczenie jest bardzo ważne – tłumaczy. Jednocześnie wskazuje, że objawy nieleczonej cukrzycy mogą doprowadzić m.in. do zawału serca, udaru mózgu, uszkodzenia nerwów, wzroku i nerek. – Prawidłowe stężenie cukru we krwi zdrowego człowieka wynosi od 60 do 99 mg/dl. Zachęcam do wykonania badania, gdyż wczesne rozpoznanie cukrzycy i podjęcie leczenia zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań – kończy Bohdanowicz.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.