Insp. Jarosław Kolano, Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie pokazuje zabezpieczone narkotyki, których wartość rynkowa to aż 500 tys. złNawet 19 kg narkotyku wartego ponad pół miliona złotych mogło uzyskać czterech mężczyzn, którzy są podejrzani o prowadzenie sporej plantacji marihuany na terenie gminy Strzelin. Mężczyźni zostali schwytani przez strzelińskich policjantów i CBŚ. Grozi im do 8 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu strzelińscy policjanci wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji zlikwidowali kilka plantacji marihuany na terenie gminy Strzelin. Zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 22 do 54 lat, którzy są podejrzani o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Jak dowiedzieliśmy się mężczyźni prowadzili plantacje na nieużytkach w różnych miejscach na terenie gminy Strzelin, m.in. na obrzeżach Gęsińca. – Po uzyskaniu kwiatostanów zbierali je i po wysuszeniu sprzedawali jako narkotyk – tłumaczy asp. sztab. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Marihuanę przetrzymywali w opuszczonym pomieszczeniu gospodarczym. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy gmin Strzelin i Koło. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa działała od maja bieżącego roku. – Z krzewów był wytwarzany środek odurzający, z którego mężczyźni uzyskali 19 kg ziela – informuje Szałajko. Jak ocenili policjanci, wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad pół miliona złotych. Mężczyźni usłyszeli Insp. Jarosław Kolano, Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie pokazuje zabezpieczone narkotyki, których wartość rynkowa to aż 500 tys. złzarzuty. Sąd Rejonowy w Strzelinie podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Zeznania zatrzymanych były rozbieżne, dlatego podjęto decyzję o odizolowaniu mężczyzn, aby nie mogli się ze sobą rozmawiać. Część przebywa w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie, pozostali w Zakładzie Karnym w Kłodzku. Wiadomo również, że jeden z zatrzymanych był wcześniej notowany przez policję. Za przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

Jebac policje Permalink2 -2 Jebac policje
RE: Wytwarzali narkotyki warte 500 tys. zł
zatrzymaj ogrodnika zrob mine do zdjecia jak John Wayne
2015-09-26 14:31 Cytować Zgłoś administratorowi
jj Permalink1 +2 jj
jj
A ten pan na zdjęciu to zatrzymany diler?
2015-09-11 10:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.