W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie odbyło się uroczyste przekazanie wyprawek szkolnych dla dzieci z klas I oraz materiałów edukacyjnych dla uczniów klas II. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor Małgorzaty Ratajczak oraz przedstawiciel firmy Osadkowski S.A. Maciej Chudak, zastępcy kierownika działu logistyki. Te miłe upominki, mające ułatwić start w edukacji, zostały ufundowane przez krajowego potentata w branży chemicznej Grupę Azoty. Na rynku kojarzona jest ona głównie z produkcją pełnej palety nawozów azotowych i wieloskładnikowych na potrzeby rolnictwa. Warto zaznaczyć, że Grupa Azoty jest jednym z największych producentów nawozów w Europie, a produkty przez nią oferowane znane są na całym świecie.
Grupa Azoty jest autorem wielu inicjatyw mających na celu wspieranie lokalnych społeczności. Rokrocznie organizowany jest konkurs plastyczny „Chemia w rolnictwie” i program „Lider polskiej dystrybucji”. Obydwa przedsięwzięcia skierowane są do szkół podstawowych.
Udział PSP nr 5 w Strzelinie w obu inicjatywach był możliwy dzięki firmie Osadkowski S.A., która jest jednym z wiodących dystrybutorów produktów Grupy Azoty i zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem rolnictwa w materiały niezbędne do produkcji rolnej. Dzięki zgłoszeniu przez firmę Osadkowski S.A. strzelińskiej szkoły do udziału w programach organizowanych przez Grupę Azoty możliwe było otrzymanie tak sympatycznych prezentów dla pierwszaków i drugoklasistów.


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.