W ciągu ostatnich kilku tygodni nowo wybudowana sala sportowa w Białym Kościele została zalana wodą dwa razyNowo wybudowana sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele została drugi raz zalana wodą. To efekt bardzo podobnych awarii, które wystąpiły w ostatnich tygodniach. Po pierwszej usterce nawierzchnię sali częściowo zdjęto i osuszono. Teraz parkiet musi zostać wymieniony. Woda zalała także korytarz i sale lekcyjne.
Pod koniec sierpnia zakończyła się budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Kilka tygodni temu pisaliśmy o awarii na samym finiszu robót. Przy kranie w jednej z sal dydaktycznych pękł wężyk (wada fabryczna urządzenia). Na podłogę sali dostała się woda. Wykonawca musiał ją częściowo zdjąć i osuszyć. Sytuację udało się opanować. Niestety, nie minęło dużo czasu, a awaria powtórzyła się. W połowie września po raz kolejny w jednej z sal pękł wężyk w baterii przy umywalce. Pech chciał, że awaria wystąpiła z soboty na niedzielę, gdy w szkole nikogo nie było. Została zalana cała powierzchnia sali sportowej, korytarze i sale lekcyjne. Jak to możliwe, że w ciągu kilku tygodni wystąpiły dwie prawie takie same awarie? – Ustalenie powodu awarii leży po stronie wykonawcy inwestycji, zgodnie z zapisami zawartej umowy – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. - Wykonawca przekazał pęknięty wężyk do ekspertyzy. W najbliższych dniach przekaże gminie Strzelin wyniki badań – dodaje. Po poprzednim zalaniu salę sportową osuszono. Sprawdzono również wilgotność podłoża i stwierdzono, że nie ma konieczności wymiany nawierzchni. Tym razem trzeba będzie położyć nowy parkiet. – Wszystkie koszty powstałe w wyniku awarii pokryje wykonawca. Obecnie oczekuje na nową wykładzinę. Firma zobowiązała się usunąć skutki awarii do środy, 30 września – tłumaczy Pawnuk. Magistrat planował uroczyste otwarcie sali na piątek, 9 października. Prawdopodobnie ten termin zostanie przesunięty. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje niespełna 3 mln zł. Część środków (900 tys. zł) gmina Strzelin pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zakres prac obejmował budowę jednokondygnacyjnej sali przyłączonej do budynku szkoły. Przy arenie sportowej (pow. 408 m2) znajdują się: szatnie (36 m2), umywalnia, magazyn sprzętu, pokój instruktorów oraz trzy dodatkowe izby lekcyjne (pow. 53 m2, 57 m2, 56m2) z ogólnodostępnymi ubikacjami. Sala jest wyposażona m.in. w drabinki przyścienne, drabiny sznurowe, liny i drążki gimnastyczne, tablice do koszykówki i tablicę wyników.
Komentarze   

spajker Permalink1 +11 spajker
RE: Nowa sala drugi raz zalana wodą
"Jak to możliwe, że w ciągu kilku tygodni wystąpiły dwie prawie takie same awarie? – Ustalenie powodu awarii leży po stronie wykonawcy inwestycji, zgodnie z zapisami zawartej umowy – informuje burmistrz Dorota Pawnuk" - przyczynę awarii może wyjaśnić zarówno burmistrz jak i rada bezpieczeństwa ONZ. można też powołać sejmową komisję śledczą. racjonalni mówią że wężyk był tani chiński i o całe 2 złote tańszy od polskiego-solidnego. racjonalni mówią że przetarg na sale wygrała firma o 2 złote tańsza od konkurencji a taniocha odbija się teraz moczem inwestorowi i wykonawcy.
2015-10-07 20:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.