W ciągu ostatnich kilku tygodni nowo wybudowana sala sportowa w Białym Kościele została zalana wodą dwa razyNowo wybudowana sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele została drugi raz zalana wodą. To efekt bardzo podobnych awarii, które wystąpiły w ostatnich tygodniach. Po pierwszej usterce nawierzchnię sali częściowo zdjęto i osuszono. Teraz parkiet musi zostać wymieniony. Woda zalała także korytarz i sale lekcyjne.
Pod koniec sierpnia zakończyła się budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Kilka tygodni temu pisaliśmy o awarii na samym finiszu robót. Przy kranie w jednej z sal dydaktycznych pękł wężyk (wada fabryczna urządzenia). Na podłogę sali dostała się woda. Wykonawca musiał ją częściowo zdjąć i osuszyć. Sytuację udało się opanować. Niestety, nie minęło dużo czasu, a awaria powtórzyła się. W połowie września po raz kolejny w jednej z sal pękł wężyk w baterii przy umywalce. Pech chciał, że awaria wystąpiła z soboty na niedzielę, gdy w szkole nikogo nie było. Została zalana cała powierzchnia sali sportowej, korytarze i sale lekcyjne. Jak to możliwe, że w ciągu kilku tygodni wystąpiły dwie prawie takie same awarie? – Ustalenie powodu awarii leży po stronie wykonawcy inwestycji, zgodnie z zapisami zawartej umowy – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. - Wykonawca przekazał pęknięty wężyk do ekspertyzy. W najbliższych dniach przekaże gminie Strzelin wyniki badań – dodaje. Po poprzednim zalaniu salę sportową osuszono. Sprawdzono również wilgotność podłoża i stwierdzono, że nie ma konieczności wymiany nawierzchni. Tym razem trzeba będzie położyć nowy parkiet. – Wszystkie koszty powstałe w wyniku awarii pokryje wykonawca. Obecnie oczekuje na nową wykładzinę. Firma zobowiązała się usunąć skutki awarii do środy, 30 września – tłumaczy Pawnuk. Magistrat planował uroczyste otwarcie sali na piątek, 9 października. Prawdopodobnie ten termin zostanie przesunięty. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje niespełna 3 mln zł. Część środków (900 tys. zł) gmina Strzelin pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zakres prac obejmował budowę jednokondygnacyjnej sali przyłączonej do budynku szkoły. Przy arenie sportowej (pow. 408 m2) znajdują się: szatnie (36 m2), umywalnia, magazyn sprzętu, pokój instruktorów oraz trzy dodatkowe izby lekcyjne (pow. 53 m2, 57 m2, 56m2) z ogólnodostępnymi ubikacjami. Sala jest wyposażona m.in. w drabinki przyścienne, drabiny sznurowe, liny i drążki gimnastyczne, tablice do koszykówki i tablicę wyników.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Nowa sala drugi raz zalana wodą
"Jak to możliwe, że w ciągu kilku tygodni wystąpiły dwie prawie takie same awarie? – Ustalenie powodu awarii leży po stronie wykonawcy inwestycji, zgodnie z zapisami zawartej umowy – informuje burmistrz Dorota Pawnuk" - przyczynę awarii może wyjaśnić zarówno burmistrz jak i rada bezpieczeństwa ONZ. można też powołać sejmową komisję śledczą. racjonalni mówią że wężyk był tani chiński i o całe 2 złote tańszy od polskiego-solidnego. racjonalni mówią że przetarg na sale wygrała firma o 2 złote tańsza od konkurencji a taniocha odbija się teraz moczem inwestorowi i wykonawcy.
0

Przeczytaj również