– Obawiałam się, że pan radny zapyta czy nie jest to za duża kwota - powiedziała burmistrz Dorota PawnukKoszt rekultywacji kwatery składowiska w Wąwolnicy zainteresował jednego z radnych. Burmistrz wyjaśniła, że kwota obciąża budżet na 2017 r., ale prawdopodobnie zostanie obniżona. - Liczę na to, że przetarg pozwoli nam, aby uwolnić z tej kwoty środki na inne zadania inwestycyjne w 2017 r. – powiedziała.
Grudniowa sesja Rady Miejskiej Strzelina odbyła się w ubiegłym tygodniu. Jest to także czas na zadawanie przez radnych pytań burmistrzowi. Jedna z uchwał dotyczyła przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzelin. Radny Piotr Litwin zwrócił się z pytaniem w sprawie rekultywacji kwatery składowiska w Wąwolnicy. Łączny koszt to 1 000 000 zł, w latach 2016, 2017 i 2018 wkład wyniesie po 200 000 zł, a w roku 2019 – 100 000 zł. – Czy zapisana kwota jest wystarczająca do tego, żeby spółka mogła starać się o środki? Czy nie musielibyśmy wpisywać całej kwoty, jaką mamy w ramach tego zadania? – pytał radny. Na tej samej sesji radni powierzyli Dolnośląskiemu Projektowi Rekultywacji Sp. z o.o. zarządzanie Gminnym Składowiskiem Odpadów w Wąwolnicy.
Skarbnik gminy Łucja Szczepańska wyjaśniła, że kwota na pewno jest wystarczająca. Została wpisana na podstawie danych uzyskanych z „Dolnośląskiego Projektu Rekultywacji” spółki, która będzie realizować projekt. Przypomnijmy, że w skład powołanej spółki weszło 15 samorządów i 15 gmin. – Obawiałam się, że pan radny zapyta czy nie jest to za duża kwota. Jest to kwota dosyć sporo obciążająca budżet na 2017 r. Natomiast z deklaracji i doświadczenia z poprzedniego programu rekultywacji wysypisk szacuje się, że ta kwota zostanie obniżona po przetargu o kilkadziesiąt procent. Liczę na to, że przetarg pozwoli nam uwolnić z tej kwoty środki na inne zadania inwestycyjne w 2017 r. – powiedziała burmistrz.
Radny Litwin podziękował za uspokajającą odpowiedź, gdyż, jak zaznaczył, myślał, że przyszłoroczny budżet inwestycyjny będzie poświęcony tylko na rekultywację. Większość radnych była za przyjęciem uchwały.
Komentarze   

Many Permalink5 +5 Many
Gdzie 300.000.zł?
Łączny koszt rekultywacji to ok. 1.000.000.zł. Koszty do 2019r. To 700.000. Liczę, że te 300.000.zł, które zniknęły pójdą na,co pani burmistrz ????????
2016-01-05 00:08 Cytować Zgłoś administratorowi
dyrdy-dyrdy Permalink4 +8 dyrdy-dyrdy
Orkiestra ?
Przed nami kolejna odsłona Orkiestry warto wiedzieć coś więcej o jej dyrygentach. Polecam
kontrowersje.net/.../
2016-01-04 10:45 Cytować Zgłoś administratorowi
mucha Permalink3 +13 mucha
Będzie kolejna spółka gminy z udziałem publicznej kasy?
Dobrze myślał radny Litwin, że przyszłoroczny inwestycyjny budżet gminy Strzelin, to rekultywacja. To konkretnie inwestycja w Wąwolnicy i rekultywacja Białego Kościoła od dupy strony. Czyli oczyścimy, co nieco dolny staw,a później spuścimy g..wno z górnego stawu z powrotem do dolnego stawu. Oczywiście w ramach inwestycji w świetlaną przyszłość Ośrodka Świątecznego Wypoczynku, w ramach którego, już niedługo nie będziemy mówić o cudzie ekologicznym i finansowym gminy. Takie rekultywacje i inwestycyjne oraz innowacyjne myślenie przy, takiej ilości biogazu na Ząbkowickiej 11, może spowodować,tylko jedno powstanie biogazowni z udziałem Gminy Strzelin i partnera, który zgłosi się do burmistrz po szlam z dolnego stawu, z którego popłynie pieniądz publiczny. Kiedy więc pojawi się nowy partner z Dubaju, którego zna nie tylko burmistrz,ale i obsługa prawna Urzędu i Rady?!
2016-01-04 10:03 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink2 +12 obserwator
RE: Radny Litwin podziękował za uspokajającą odpowiedź...
Cytuję ...:
Tak sie bałem. Ale dzięki tej wiadomości mogę spokojnie dokończyc kawę. Co za ulga.

Co tam kawa. U mnie cała rodzina nie spała nocami. Dzięki panu radnemu wszystko wróciło do normy. A wszystko to zasługa naszej ukochanej pani burmistrz. Powinniśmy ufundować tabkicę przed wejściem do urzędu - witamy gospodarza miasta i gminy serdecznie!!! Z wymiennymy tablicami na wypadek odwiedzin: gospodarza województwa, gospodarza kraju.
2016-01-04 09:20 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink1 +13 ...
RE: Radny Litwin podziękował za uspokajającą odpowiedź...
Tak sie bałem. Ale dzięki tej wiadomości mogę spokojnie dokończyc kawę. Co za ulga.
2016-01-04 08:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.