Występ uczniów sekcji gitary Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Strzelinie odbył się w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z klasy pierwszej i drugiej cyklu dziecięcego i młodzieżowego. Przygotowali ich nauczyciele Martin Złotnicki, Jakub Małycha oraz Łukasz Figiel.
Koncert miał na celu zaprezentowanie umiejętności, które 24 młodych gitarzystów zdobyło od początku roku szkolnego. Jak zaznaczył Figiel, występy publiczne to część edukacji w szkole muzycznej. Nauczyciele od samego początku nauki starają się umożliwić uczniom kontakt z profesjonalną sceną. Podkreślił również, że nie da się wyrobić w młodych muzykach pewności scenicznej w inny sposób niż poprzez występy publiczne.
- Dla wszystkich wykonawców występ był niewątpliwie wyzwaniem i towarzyszyły temu wydarzeniu ogromne emocje. Wierzę, że każdy przygotował się na miarę swoich możliwości. Zawsze bardzo cieszą mnie występy debiutantów. Ten pierwszy występ pamięta się do końca życia... Jestem dumny, że wszyscy pierwszoklasiści pokonali stres i bardzo ładnie się zaprezentowali – powiedział Figiel. Dodał, że u niektórych uczniów drugiej klasy słychać już coraz większą dojrzałość wykonawczą, dlatego wszyscy nauczyciele są bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy.


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.