Jak informuje wiązowski magistrat, prace związane z przebudową drogi gminnej od ulicy Polnej w Wiązowie w kierunku Starego Wiązowa są już na ukończeniu.

Prawie kilometr drogi ma nową warstwę ścieralną asfaltu. Wykonawcy pozostał montaż progów zwalniających, oznakowania oraz prace porządkowe. Zadania te zostaną wykonane w planowanym terminie, tj. do 30 września br. Inwestycja jest współfinansowana ze środków dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Koszt przebudowy drogi to prawie 300 tysięcy złotych, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ZURB” z Borowa. Nowa droga znacznie ułatwi komunikację pomiędzy miejscowościami Wiązów i Stary Wiązów, ponieważ pozwala na ominięcie ruchliwej drogi krajowej 39.

Tekst ukazał się w 38 (1027) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

Wiązowianin Permalink3 +3 Wiązowianin
RE: Prawie kilometr nowej drogi
Z wielkim uznaniem chciałbym podziękować za wyremontowanie dróg, tych dwóch dróg!!! Są one od lat wyczekiwanymi, wyremontowanie tych dróg usprawniło i skróciło bowiem dojazd do przedszkola mieszkańcom Kowalowa, Krajna czy Łojowic. Chciałbym też zdementować plotki że cena za działki nowej ulicy "starowiązowskiej" życzę sobie za m2 40zł nie jest to prawdą bo od teraz to ja chcę 70zł!!!
2020-10-13 13:37 Cytować Zgłoś administratorowi
streetpirates Permalink2 +1 streetpirates
RE: Prawie kilometr nowej drogi
ale teraz będzie mozna tamtędy zap....ć :lol:
2020-10-13 13:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Zosia Permalink1 +1 Zosia
RE: Prawie kilometr nowej drogi
Dlaczego prawdziwe komentarze sa usuwane? przecież każdy wie jaki jest stan dróg- wystarczy wyjechać w powiat- ba- wystarczy wjechać na ulice miasta :D
2020-10-13 10:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.