Podczas ostatniej sesji wiązowscy radni przyjęli kilka uchwał, a burmistrz Jerzy Krochmalny mówił o czterech ciekawych wnioskach o dofinansowanie. Jeśli zostaną zaakceptowane, jedna z miejscowości doczeka się remontu świetlicy wiejskiej.

W czwartek, 18 lutego, odbyła się XXVI sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. W posiedzeniu uczestniczyło jedenastu radnych. Na początku burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami. Poinformował radnych, że 30 grudnia odbył się przetarg na dowóz dzieci i młodzieży do szkół i przedszkoli na terenie gminy, który wygrała firma Mar-Travel Mariusza Szydziaka. Podpisano umowę na kwotę prawie 442 tysięcy złotych i na okres od 18 stycznia do 25 czerwca. – Rok wcześniej za dowożenie dzieci przez cały rok szkolny płaciliśmy 578 tysięcy – mówił burmistrz i zaznaczył, że obecnie oferta bardzo podrożała. Szef gminy informował także radnych, że 25 stycznia ogłoszono konkurs na zadania publiczne z zakresu upowszechniania kultury fizycznej...

Komentarze   

przewoznicy Permalink4 +1 przewoznicy
dowóz dzieci
proszę nie piszcie głupot w komentarzach, kwoty podane na przewóz dzieci są nierealne, podczas pandemii my przewoźnicy jesteśmy związani umową gdzie musimy zatrudniać pracowników, płacić ubezpieczenia podatki od środków transportu, zus, lizing, kredytów i wiele innych a dostajemy wynagrodzenie przewidzianej kwoty w granicach 20%-30% przez nie zrealizowane kursy, bez możliwości rezygnacji, podpisujemy umowy bo chcemy wszyscy pracować a nie wiemy kiedy szkoły zostaną zamknięte a kursy ukrócone do minimum.Kwoty wynagrodzenia nie pokrywają nawet połowy poniesionych wydatków co skutkuje już wieloma upadłościami a nawet są przypadki samobójstw właścicieli firm przewozowych którzy nie poradzili sobie z spłatą wysokich lizingów.
2021-06-06 11:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink3 +3 Cześ
Ej!
Basen we Wiązowie to super sprawa, tylko kto za to zapłaci???
2021-03-06 14:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Krono oryginal. Permalink2 +1 Krono oryginal.
RE: Starają się o pieniądze nie tylko na basen
Basen jest w waszej stolicy, zapraszamy do Strzelina.
2021-03-06 08:08 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Starają się o pieniądze nie tylko na basen
5 miesięcy jazdy starym gruchotem i prawie 500 000 dochodu? to wychodzi po 100 000 na miesiąc. bogata gmina ten wiązów. bgata bo dostaje dotacje podatników czyli np mnie i np pani kowalskiej , która robiąc zakupy w spożywczaku płaci 23% vat za zakupy i nawet o tym nie wie.
marzenia o basenie???? do strzelińskiego aquaparku trzeba dopłacać 2 miliony rocznie rok w rok. wiązów ma marzenie o tym aby zostać bankrutem? basen to fajna sprawa. jeszcze lepszą sprawą nobilitującą włodarzy jest budowa lotniska i kosmodromu. tak miało być w strzelinie kiedy uzależniony od witaminy B koleś dokonywał każdych zakupów bo chciał mieć z tego 10%
im większy dureń tym większe plany. austriacki kapral chciał być cesarzem świata ale świat zrujnował. dobrze jest abberacje umysłowe wychwytywać wcześnie zanim dojdzie do katastrofy.
2021-03-05 11:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.