Przez kilka miesięcy Wiązów był miejscem, gdzie prowadzono badania archeologiczne na największą w powiecie skalę. Znaleziono wówczas szereg ciekawych naczyń i ludzkie szkielety.
Wykopaliska prowadzono dwa lata temu, zanim w rynku ruszyła rewaloryzacja ratusza i placu wokół. Teraz, po remoncie, oczy mieszkańców i turystów cieszy odnowiony ratusz, plac wyłożony kostką granitową i fontanna wraz z pozostałą małą architekturą. Mamy tu na myśli stylowe latarnie, ławki i prawdziwą kamienną studnię. Wiązowski rynek, wraz z ratuszem, jest najbardziej okazałym założeniem architektonicznym tego typu w całym powiecie.
Przez czas trwania prac archeologicznych informowaliśmy o kolejnych znaleziskach. O znaleziskach rozmawialiśmy z archeologiem prowadzącym badania.
- Odkopaliśmy szkielet kobiety i jest to typowy pochówek celtycki. Wstępnie datuję go na IV w. przed naszą erą...

Tekst ukazał się w nr 16 (1055) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

... Permalink5 0 ...
RE: Tajemniczy szkielet bez głowy
W Wiązowie mamy tylko świetlice, do zaoferowania dzieciom i młodzierzy tylko piłka nożna powszechnie dotowana przez miasto zwłaszcza lokalny świteź, reszta na własną rękę rowerem? Absolutnie nie ma gdzie same rozjerzdzone polne drogi
2021-05-16 21:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink4 -2 Cześ
Cytuję spajker.:
Cytuję cześ:
Cytuję spajker.:
znaleziono szkielet bez głowy. kiedy znajdą w wiązowie wójta z głową? zapyziała pipidówa nie ma fabryk ani dróg ale fontanna już jest. co za pech że ten wiązowianin sprzed kilkuset lat też nie miał głowy.

Ty to nigdy mózgu nie miałeś idioto!

ale już mam. pozbierałem sobie ten z wiązowa. teraz ja mam w głowie mózg a ty masz olej w głowie i mopa na głowie konino.

Weź skończ ze sobą bo szkoda powietrza na takiego śmiecia!
2021-05-16 12:43 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +2 spajker.
Cytuję cześ:
Cytuję spajker.:
znaleziono szkielet bez głowy. kiedy znajdą w wiązowie wójta z głową? zapyziała pipidówa nie ma fabryk ani dróg ale fontanna już jest. co za pech że ten wiązowianin sprzed kilkuset lat też nie miał głowy.

ale już mam. pozbierałem sobie ten z wiązowa. teraz ja mam w głowie mózg a ty masz olej w głowie i mopa na głowie konino.
2021-05-16 11:24 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 0 cześ
SPAJKER=Śmieć
Cytuję spajker.:

2021-05-16 09:50 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
2021-05-14 16:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.