Ekipa wstawiła nowe okna z PCV, z podwójną szybąGmina Wiązów rozpoczęła realizację kolejnego z zadań zaplanowanych w budżecie. Mowa o termomodernizacji budynku technicznego. Inwestycja zaowocuje obniżeniem kosztów eksploatacji.

Wkrótce kolejny wyremontowany i ocieplony budynek dołączy do zrealizowanych w gminie inwestycji. - W ramach zadania - informuje rzecznik prasowy UMiG Wiązów Karolina Pawlak -W Stacji Uzdatniania Wody zostanie wymieniona stolarka okienna i wykonana termomodernizacja elewacji. Gmina Wiązów poniesie koszty zakupu materiałów, natomiast remont zostanie przeprowadzony we własnym zakresie, w systemie gospodarczym. - W tej sytuacji urząd zaoszczędzi na tzw. robociźnie, korzystając z doświadczenia i umiejętności fizycznych pracowników, których zatrudnił po likwidacji Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Prace remontowe wydają się dość zaawansowane. Większość starej stolarki okiennej już została wymieniona. Budynek został ocieplony od zewnątrz na poziomie parteru, z jednej strony. Pracownik stacji Maciej Piasecki poinformował, że większość prac wykonano przed pojawieniem się ujemnych temperatur. Obecnie zostały zawieszone i czekają na wznowienie, wraz z nadejściem odpowiednich warunków atmosferycznych. Ocieplenie zewnętrzne budynku zostanie wówczas doprowadzone do zadaszenia. W dalszym etapie planowane jest również obłożenie ścian wewnątrz płytkami. Zakupione materiały czekają na zmianę pogody. UMiG poinformował, że zadanie termomodernizacji SUW w Wiązowie rozpocznie się 9 lutego. Na bieżąco są wykonywane drobne i doraźne remonty.
 

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.