Wakacje, to najlepszy czas na remonty w szkołach. W szkołach gminy Borów przeprowadza się większe i mniejsze prace budowlane. W dwóch widać już, co zmieni się od nowego roku szkolnego, trzecia czeka na ostateczna decyzję.
W gminie Borów są trzy szkoły podstawowe. Największa znajduje się w Borowie, a dwie mniejsze w Borku Strzelińskim i Zielenicach. - Podobnie jak w latach ubiegłych wykorzystujemy przerwę w nauce na remonty i doposażenie szkół – powiedział wójt Waldemar Grochowski. - W tym roku największą inwestycją jest przebudowa stołówki w szkole w Borowie. Wartość inwestycji, to ponad 135 tys. zł, z czego 80 tys. zł pozyskaliśmy w formie dotacji od Wojewody Dolnośląskiego – wyjaśnił wójt. Szkolna kuchnia przechodzi gruntowny remont. Odnowiona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna i całkowicie wymieniona zostanie elektryczna tak, żeby dostosować ją do wymogów nowoczesnego wyposażenia. Na ścianach i na podłodze położone zostaną nowe kafelki. Wymieniona zostanie stolarka drzwiowa. Pozyskane na remont stołówki środki pochodzą z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W szkolnej kuchni w Borowie trwa gruntowny remont
Natomiast w szkole w Borku Strzelińskim odnowiono podłogę w jednej z sal lekcyjnych z myślą o urządzeniu tam pracowni fizyczno-chemicznej. Unowocześniono również parking dla rowerów. W tym przypadku prace zostały wykonane sposobem gospodarczym przez Leszek Bordiakiewicza, konserwatora. Uczniowie rowerzyści zyskali więcej miejsca, a dzięki zastąpieniu ziemi kamiennym grysem, nawet po deszczy nie będzie błota.

Komentarze   

Jet Permalink3 +3 Jet
RE: Remont w szkolnej kuchni
Co Wy chcecie od czlowieka? Co z tego, ze najruchliwsza droga w powiecie, nie wspominając o tym, ze w gminie... Po co mialby dzwonic do zarzadcy i prosic o poprawienie czegokolwiek. Pan wojt ma.oczy szeroko zamkniete, choc sam jest kierowca i mieszakncem tej miejscowosci.
2019-08-14 10:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Bohdan Permalink2 +3 Bohdan
RE: Remont w szkolnej kuchni
Co więcej, tylko jedno przejście dla pieszych jest oznakowane jako droga do szkoły... Dwa przejścia na całą miejscowość (żenada, że Pan Wójt codziennie jeździ do pracy, ale nie zauważył, że miejscowość się rozbudowuje i na ulicy Wrocławskiej jedno oznakowane przejście to za mało...)
2019-08-14 10:51 Cytować Zgłoś administratorowi
mag Permalink1 +2 mag
RE: Remont w szkolnej kuchni
Cóż za wspaniała inicjatywa - aby dziecko do szkoły dojeżdżało rowerem , medal temu wyższemu panu. Tylko kto odważny puści swoje dziecko rowerem do szkoły w Borku Strzelińskim gdzie obok droga i ''ruch jak w Rzymie'' , bo ja na pewno nie. Rozwiązaniem była by dawno zaplanowana obwodnica no ale cóż przerasta to możliwości intelektualne tego wyższego panna ze zdjęcia. Może on co najwyżej wybrać zespoł disco polo na dożynki co za godzinę zwinie co najmniej 50 tyśi.
2019-08-11 07:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.