Musimy jeszcze poczekać na powrót do normalności. Do spotkań i dyskusji o nowych książkach. Ale póki co sięgnijmy po informatyczne narzędzia rodem z XXI wieku.
Mieszkańcy gminy Borów przywykli, że do biblioteki przychodzi się nie tylko po książki. Od pewnego czasu wypożyczalnia książek wznowiła działalność, ale ze względu na pandemię inne formy działalności biblioteki muszą poczekać na „zdrowsze” czasy. Z tym, że nie do końca. Od czego mamy nowoczesne technologie, internet i czemu służyły kursu informatyczne organizowane w bibliotece.Wirtualnu escape room czeka na zainteresowanych. Wystarczy wejść na facebook biblioteki. Foto: SZ
I tak, raz w tygodniu spotykają się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, oczywiście on -line. Podobnie jeżeli chodzi o częstotliwość i sposób komunikowania się odbywają się zajęcia plastyczne. Ponadto panie bibliotekarki postanowiły zaskakiwać czytelników jeszcze innymi pomysłami. Wystarczy wejść na internetową stronę biblioteki (www.biblioteka.borow.pl) lub zalogować się na facebookowy profil https://www.facebook.com/bibliotekaborow/, żeby wybrać coś dla siebie. Mogą to być wyzwania czytelnicze, krzyżówki, puzzle, wykreślani a także wirtualne escape roomy.
Tekst ukazał się w 27 (1016) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.