W piątek, 15 grudnia, ruszył pierwszy dolnośląski plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, który honorowym patronatem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. W plebiscycie udział bierze blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa.
Partnerem medialnym przedsięwzięcia, które wpisuje się w program „Dzielnicowy bliżej nas”, są Gazeta Wrocławska i Telewizja Echo24. Głosowanie na dzielnicowych odbywa się za pomocą sms-ów. Część uzyskanych z nich środków zostanie przeznaczona dla rodziny poległego na służbie policjanta.
Plebiscyt ma na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem jest też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.
Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.
Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda".
Partnerem medialnym plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego jest Gazeta Wrocławska oraz Telewizja Echo24. Przedsięwzięcie składa się z 2 etapów (etap I powiatowy i etap II wojewódzki). I etap rozpoczął się 15 grudnia 2017 r. i potrwa on do 8 stycznia 2018 r. II etap, do którego wejdą zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r.
Głosowanie odbywa się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem „Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Zwycięzca plebiscytu, wybrany głosami mieszkańców zostanie wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.
Ogłoszenie wyników odbędzie się na uroczystej gali w styczniu 2018 r.
Zachęcamy do głosowania!
Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Dzielnicowego, który cieszy się wśród mieszkańców największym zaufaniem.
Informacja dotycząca głosowania na stronach:

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

TV Echo 24


asp. szt. Paweł Petrykowski
 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
anton
PLEBISCYT - wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
afe powiedziała :
anton powiedziała :
Dzisiaj byłem poddany kontroli przez patrol policji przekraczając na tym odcinku drogi o kilkanaście kilometrów za dużo około 69 km/h - nie mam pretensji - zostałem ukarany mandatem - i słusznie - przekroczyłem prędkość i z tym się zgodziłem ale nie mogę zaakceptować argumentacji ze strony młodego policjanta ,którego prosiłem o upomnienie - nie jestem kierowcom , który ma tzw ciężką nogę i stosuje się do wyznaczonych prędkości w mieście jak i po za terenem zabudowanym - ten odburknął że stoi tu już od godziny i też musi się "wykazać" w pracy przecież jak mówił on też ma swoich szefów , którzy wymagają od niego stanowczych interwencji i nie ma dla niego znaczenia że są święta on niestety jest w pracy i musi być nieugięty . Moi drodzy powtórzę jeszcze raz nie mam pretensji do policji że mnie zatrzymała - ale czy nie powinna zachować choć odrobinę dobrej woli w tym dniu i ukarać mnie upomnieniem - bo tak naprawdę nie zagrażałem żadnym pojazdom jadąc z tak zawrotną prędkością ani pieszym na tym odcinku .drogi . Zastanawia mnie tak na koniec tylko jedna kwestia gdzie jest nasza policja gdy samochody ciężarowe przekraczają na tym odcinku grubo ponad 100 km/h i gdzie jest kiedy młodzi kierowcy robią sobie tor wyścigowy na strzelińskim rynku - pozdrawiam rzetelnych ale i rozsądnych policjantów
" A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!"
Po pierwsze mojej Mamy nie oddałbym do domu starców a po drugie jak już wspomniałem nie krytykuję policjanta za wystawiony mandat - który mi się należał tylko podejście tego pana do wykroczenia - motywując swoją decyzję tym że on też ma swoich podwładnych i musi być " stanowczy " i stoi tam już od godziny .

0
Gravatar
afe
RE: PLEBISCYT - wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
anton powiedziała :
Dzisiaj byłem poddany kontroli przez patrol policji przekraczając na tym odcinku drogi o kilkanaście kilometrów za dużo około 69 km/h - nie mam pretensji - zostałem ukarany mandatem - i słusznie - przekroczyłem prędkość i z tym się zgodziłem ale nie mogę zaakceptować argumentacji ze strony młodego policjanta ,którego prosiłem o upomnienie - nie jestem kierowcom , który ma tzw ciężką nogę i stosuje się do wyznaczonych prędkości w mieście jak i po za terenem zabudowanym - ten odburknął że stoi tu już od godziny i też musi się "wykazać" w pracy przecież jak mówił on też ma swoich szefów , którzy wymagają od niego stanowczych interwencji i nie ma dla niego znaczenia że są święta on niestety jest w pracy i musi być nieugięty . Moi drodzy powtórzę jeszcze raz nie mam pretensji do policji że mnie zatrzymała - ale czy nie powinna zachować choć odrobinę dobrej woli w tym dniu i ukarać mnie upomnieniem - bo tak naprawdę nie zagrażałem żadnym pojazdom jadąc z tak zawrotną prędkością ani pieszym na tym odcinku .drogi . Zastanawia mnie tak na koniec tylko jedna kwestia gdzie jest nasza policja gdy samochody ciężarowe przekraczają na tym odcinku grubo ponad 100 km/h i gdzie jest kiedy młodzi kierowcy robią sobie tor wyścigowy na strzelińskim rynku - pozdrawiam rzetelnych ale i rozsądnych policjantów
" A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!"

0
Gravatar
anton
PLEBISCYT - wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
Przepraszam że nie na temat ale jestem bardzo zbulwersowany sytuacją jaka miała miejsce późnym popołudniem na drodze Chociwel Strzelin . Sytuacja dotyczy częstych kontroli prędkości przez policję na tym odcinku drogi max 50 km /h - " powinienem się cieszyć " - przecież nasza policja dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym odcinku - jakby nie patrzeć administracyjni e jest już terenem miejskim i w mieście jak już wspomniałem prędkość nie powinna przekraczać 50 km/h. Dzisiaj byłem poddany kontroli przez patrol policji przekraczając na tym odcinku drogi o kilkanaście kilometrów za dużo około 69 km/h - nie mam pretensji - zostałem ukarany mandatem - i słusznie - przekroczyłem prędkość i z tym się zgodziłem ale nie mogę zaakceptować argumentacji ze strony młodego policjanta ,którego prosiłem o upomnienie - nie jestem kierowcom , który ma tzw ciężką nogę i stosuje się do wyznaczonych prędkości w mieście jak i po za terenem zabudowanym - ten odburknął że stoi tu już od godziny i też musi się "wykazać" w pracy przecież jak mówił on też ma swoich szefów , którzy wymagają od niego stanowczych interwencji i nie ma dla niego znaczenia że są święta on niestety jest w pracy i musi być nieugięty . Moi drodzy powtórzę jeszcze raz nie mam pretensji do policji że mnie zatrzymała - ale czy nie powinna zachować choć odrobinę dobrej woli w tym dniu i ukarać mnie upomnieniem - bo tak naprawdę nie zagrażałem żadnym pojazdom jadąc z tak zawrotną prędkością ani pieszym na tym odcinku .drogi . Zastanawia mnie tak na koniec tylko jedna kwestia gdzie jest nasza policja gdy samochody ciężarowe przekraczają na tym odcinku grubo ponad 100 km/h i gdzie jest kiedy młodzi kierowcy robią sobie tor wyścigowy na strzelińskim rynku - pozdrawiam rzetelnych ale i rozsądnych policjantów
0
Gravatar
K
:)
Obserwator powiedziała :
Andrzej powiedziała :
W Strzelinie dzielnicowych nie ma tu sami szeryfowie a najszybciej można ich spotkać w restauracji u Helci, na stacji Orlen, na parkingu przy centrum handlowym na Dzierżoniowskiej. Strzelin pozbawiony jest dzielnicowych ich miejsce zajęły zmotoryzowane szybkie jednostki policyjne bo nic nie robią tylko worzą się tymi radiowozami przez cały dzień/
. Nie tylko tam. Od jakiegoś czasu dzielnicowa Małgorzatę M można zastać w Dębnikach. Tak że mieszkańcy Dębnik nie musza jeździć do Strzelina na spotkania ze swoja dzielnicowa.
Nikt cie nie lubi Gośka:(

0
Gravatar
Tez
:)
Obserwator powiedziała :
Andrzej powiedziała :
W Strzelinie dzielnicowych nie ma tu sami szeryfowie a najszybciej można ich spotkać w restauracji u Helci, na stacji Orlen, na parkingu przy centrum handlowym na Dzierżoniowskiej. Strzelin pozbawiony jest dzielnicowych ich miejsce zajęły zmotoryzowane szybkie jednostki policyjne bo nic nie robią tylko worzą się tymi radiowozami przez cały dzień/
. Nie tylko tam. Od jakiegoś czasu dzielnicowa Małgorzatę M można zastać w Dębnikach. Tak że mieszkańcy Dębnik nie musza jeździć do Strzelina na spotkania ze swoja dzielnicowa.
Bo o swoich sąsiadów trzeba dbać :)

0
Gravatar
Obserwator
Budujesz remontujesz urzadzasz
Andrzej powiedziała :
W Strzelinie dzielnicowych nie ma tu sami szeryfowie a najszybciej można ich spotkać w restauracji u Helci, na stacji Orlen, na parkingu przy centrum handlowym na Dzierżoniowskiej. Strzelin pozbawiony jest dzielnicowych ich miejsce zajęły zmotoryzowane szybkie jednostki policyjne bo nic nie robią tylko worzą się tymi radiowozami przez cały dzień/
. Nie tylko tam. Od jakiegoś czasu dzielnicowa Małgorzatę M można zastać w Dębnikach. Tak że mieszkańcy Dębnik nie musza jeździć do Strzelina na spotkania ze swoja dzielnicowa.

0
Gravatar
Andrzej
RE: PLEBISCYT - wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
W Strzelinie dzielnicowych nie ma tu sami szeryfowie a najszybciej można ich spotkać w restauracji u Helci, na stacji Orlen, na parkingu przy centrum handlowym na Dzierżoniowskie j. Strzelin pozbawiony jest dzielnicowych ich miejsce zajęły zmotoryzowane szybkie jednostki policyjne bo nic nie robią tylko worzą się tymi radiowozami przez cały dzień/
0
Gravatar
afe
RE: PLEBISCYT - wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
Strzelin to przysiółek aglomeracji wrocławskiej. Powinno się więc głosować na "przysiółkowych".
0
Gravatar
franek
RE: PLEBISCYT - wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
cześ powiedziała :
legendy mówią że gdzieś istnieją dzielnicowi tylko nie wiadomo gdzie :D
Stoją przed twoimi drzwiami, masz darmową podróż do Tworek kolekcjonerze szmat i butelek.

0
Gravatar
cześ
dzielnicowy
legendy mówią że gdzieś istnieją dzielnicowi tylko nie wiadomo gdzie :D
0

Przeczytaj także