Jarosław Duda jest kandydatem Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z miejsca nr 2, na liście nr 3.
Rozmowa z Jarosławem Dudą, kandydatem Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z miejsca nr 2, na liście nr 3.

- Dolnośląski sześciopak Jarosława Dudy to?
- Dolny Śląsk potrzebuje reprezentanta swoich spraw w Parlamencie Europejskim. Wierzę, że mój program zawarty w tzw. sześciopaku sprawi, iż wyborcy poprą moją kandydaturę. Jestem stąd, z Dolnego Śląska. Pracując w polskim parlamencie zawsze o tym pamiętałem i pomagałem w rozwiązywaniu regionalnych problemów. Wiem też, że na Dolnym Śląsku jest sporo spraw do załatwienia, zwłaszcza w sferze spraw społecznych, które także potrzebują mocnego zaangażowania na poziomie Parlamentu Europejskiego.
Jeśli wyborcy powierzą mi mandat europosła, w tej pracy moją najważniejszą listą spraw do załatwienia będzie tzw. sześciopak. Zapisałem w nim sprawy i projekty kluczowe z punktu widzenia obecnej sytuacji na Dolnym Śląsku, a więc finansowanie projektów rozwojowych, rozbudowa dróg i kolei, walka ze smogiem w regionie, wyrównywanie szans i sprawy społeczne, wreszcie edukacja oraz rozwój gospodarki Dolnego Śląska. To kompletny pakiet, którego realizacja poprawi warunki życia wszystkich mieszkańców regionu.

- Po pierwsze…
- Wiemy, że południowa część Dolnego Śląska - a mówimy tutaj o ponad 100 samorządach - wymaga nadal bardzo mocnego wsparcia ze środków unijnych. Te fundusze są potrzebne, aby powiaty z południa naszego regionu mogły nadal się rozwijać. Dlatego chcę doprowadzić do przyjęcia Strategii Sudety 2030 na poziomie krajowym i europejskim, w formule programu wsparcia. Tak, aby Dolny Śląsk rozwijał się w jednym tempie.

- Dolny Śląsk dostępny komunikacyjnie…
- W naszym województwie na realizację czeka szereg ważnych projektów komunikacyjnych. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego będę zabiegał o fundusze unijne dla Dolnego Śląska na te zadania. To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka, przebudowa autostrady A4 między Wrocławiem i Legnicą, budowa nowego mostu w Głogowie. Z kolei Jelenia Góra i Wałbrzych czekają na łączniki, które “przypną” ich obwodnice do systemu dróg ekspresowych. Dużo do zrobienia jest też na kolei. Na Dolnym Śląsku potrzebujemy wsparcia z UE, aby kupować nowe pociągi i odnawiać linie kolejowe, np. do Karpacza, Lwówka Śląskiego i Stronia Śląskiego. Z koleją wiąże się zresztą kolejny punkt mojego sześciopaku.

- Czyli Dolny Śląsk czystego powietrza.
- W naszym regionie potrzebujemy zdecydowanych działań wymierzonych w smog. Nie możemy dłużej pozwalać na to, aby Dolnoślązacy chorowali przez często fatalny stan powietrza. Dlatego musimy inwestować w rozwój transportu niskoemisyjnego, w tym właśnie kolei. Potrzebujemy też inwestycji w nowoczesne systemy grzewcze oraz w infrastrukturę, która będzie pomocna w szybkim ostrzeganiu mieszkańców o smogu. Nie może być tak, że w regionie brakuje odpowiednich czujników, które ostrzegają przed smogiem. Środki na te cele może przyznać Unia Europejska i w Parlamencie Europejskim będę o nie zabiegał.

- Dolny Śląsk dla wszystkich i Dolny Śląsk dla seniora - to z kolei następne dwa punkty z sześciopaku Jarosława Dudy.
- Niemal całe swoje życie zawodowe poświęciłem osobom z niepełnosprawnościami. Wiem, że zasługują one na wszelką pomoc, którą nowoczesne, europejskie państwo po prostu musi im zaoferować. Tak samo, jak naszym seniorom. W Parlamencie Europejskim chcę pracować przy projektach, które sprawią, że na Dolnym Śląsku polepszy się system opieki nad osobami w wieku senioralnym lub z niepełnosprawnościami, będzie więcej domów opieki, poprawi się dostępność opieki zdrowotnej, np. w sanatoriach, z których Dolny Śląsk słynie.

- I zostaje nam szósty, ale równie ważny punkt - Dolny Śląsk wysokiej jakości edukacji i gospodarki.
- Dolny Śląsk ma wiele atutów, jeśli chodzi o gospodarkę i rolnictwo. Musimy o nie dbać, np. promując je na arenie międzynarodowej, wdrażając programy rozwoju przedsiębiorczości, ułatwiając zdobycie finansowania na działalność gospodarczą lub rozwój innowacji. W edukacji też mamy sporo do zrobienia, zwłaszcza po chaosie wywołanym PiS-owską “deformą” edukacji. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego zadbam o to, aby w naszym regionie realizowano projekty poszerzające ofertę edukacyjną dla dolnośląskich uczniów, m.in. wymiany międzynarodowe.

- Wybory już 26 maja!
- Tak, dlatego zachęcam do uczestnictwa w wyborach i oddanie głosu na moją kandydaturę. Znajdą mnie Państwo na miejscu nr 2, na liście nr 3. Koalicja Europejska to spełnienie marzeń o zjednoczonej opozycji, dlatego tak ważne jest teraz nasze uczestnictwo wyborach. To wielki wybór przyszłości Polski. Proszę Państwa o głos na moją kandydaturę. Nasz Duda to odpowiedzialność, skuteczność i kompetencje. Godny reprezentant spraw Dolnego Śląska w Parlamencie Europejskim.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Dlaczego Nasz Duda?
znów wcięło mój wpis.nawet minister propagandy josef gobels nie likwidował moich postów.
0
Gravatar
DDD
RE: Dlaczego Nasz Duda?
OJEJ powiedziała :
No i POwskie szmaty zleciały się minusować każdy post na "NIE".
Nie ma to jak konstruktywny argument w dyskusji.

0
Gravatar
DDD
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Cytuj :
Typowo Trollowskie ''argumenty", czyli czepianie się ortografii i interpunkcji. Jak ktoś nie chce zrozumieć to nie zrozumie. Ja jakoś zrozumiałem o co D.DST . Chodzi mianowicie o to, że pan kandydat z PO mydli nam oczy S8, którą PO chce poprowadzić przez Świdnicę i okolice Sobótki a nie jak przewidywał dotychczasowy projekt, gdzie S8 pokrywa się mniej więcej z dotychczasową E8 i częściowo biegłaby przez zachodnią część powiatu Strzelińskiego. W okolicach Białobrzezia- Łagiewniki byłby zjazd z krzyżującą się S8 z drogą DK39 w kierunku Strzelina. Samorządowcy PO z sejmiku dolnośląskiego są przeciwni takiemu przebiegowi S8 , chcą wariantu przez Okolice Świdnica, Sobótka, Dzierżoniów, co najdziwniejsze kandydatem PO na fotel wice Marszałka Województwa Dolnośląskiego był wójt gminy Kondratowice i jednocześnie przewodniczący powiatowego PO W.Bochnak, trudno byłoby W.B. posadzić aby chciał swoją gminę i powiat pozbawić takiej szansy, pan Duda przyjechał szukać naiwnych, niech szuka ich gdzie indziej, dla nas propozycja PO w sprawie S8 to absurd
Dzięki za wyjaśnienie. Bełkot ewidentnie był niezrozumiały, tu nie chodzi o pomyłkę u z ó, czy brak przecinka. Ty też nie zrozumiałeś tego bełkotu, natomiast jak widać dobrze znasz temat i wyjaśniłeś o co chodzi. Patrząc obiektywnie, celem drogi jest typu S, jest by łączyła - na ile to możliwe - duże ośrodki miejskie i przemysłowe (ew. turystyczne) - Łagiewniki, Niemcza i Jordanów Śl. niestety do nich nie należą. Patrząc obiektywnie, wariant proponowany przez PO jest zdecydowanie rozsądniejszy. Patrząc z pozycji powiatu strzelińskiego - jest oczywiście mniej korzystny. Tematu trollowego nie podejmuję.

0
Gravatar
...
RE: Dlaczego Nasz Duda?
OJEJ powiedziała :
No i POwskie szmaty zleciały się minusować każdy post na "NIE".
"Płyną dni, mijają lata,Brzęk kajdanów, świsty bata,Trzeszczą kości, puchną szczęki –Znaczy, rządy silnej ręki.Śledztwa, sądy i obozy,Kryminały i kołchozy,Dzień po dniu, o każdej dobie,Tak jak ....... życzy sobie."M. Hemar

0
Gravatar
OJEJ
...
No i POwskie szmaty zleciały się minusować każdy post na "NIE".
0
Gravatar
mat
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Zdradziliśmy was, ale to sukces, bo to MY was zdradziliśmy! - Stanisław Michalkiewiczht tps://www.youtube.com/watch?v=gYTA4Jc_S18
0
Gravatar
mat
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Polecam posłuchać:https ://www.youtube.com/watch?v=KWQqSrqFGoM
0
Gravatar
na ten cxas
dziurdroga nasza
Alex powiedziała :
DDD powiedziała :
[quote name="D.DST"]Pan Duda proponuje:To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka, Czyli tak jak chcą samorządowcy PO w sejmiku Wojewódzkiego droga S8 miałaby przebiegać inaczej niż do tej pory omijał aby nasz powiat gdyż Platforma Obywatelska Proponuję aby ta droga biegła w stronę Świdnicy i mniej więcej na wysokości Dzierżoniowa Sobótki dopiero odbijała w kierunku ósemki łączą się ze starą ósemką w okolicach Niemcy to proponuję Platforma Obywatelska A co proponuje pan kandydat na europosła z tej party Czyż nie to żeby S8 Ominęła nasz powiat pierwotne plany przewidywały gs8 omijał aby Łagiewniki od strony Gminy Kondratowice i miałaby zjazd na drogę Wojewódzką w kierunku Opola Strzelin platforma Proponuję żeby ta droga biegła w okolicach Sobótki i Dzierżoniowa za takie propozycje Panie Duda to ja bardzo dziękuję ale głosów mają jego pan nie dostanie i w takim wypadku myślą że mieszkańcy powiatu strzelińskiego też na pana nie zagłosują na terenie naszego powiatu jest dużo kamieniołomów dostarczamy kruszywo na budowę dróg a jak to Stare .
dokladnie :) a po drugie to jest obwodnica drogi nr 8. Jaki zwiazek ma z tym Strzelin ? sa dwie sprawy, obwodnica od strony Dzierzoniowa jest sluszna z tego wzgledu ze z tej strony jest Walbrzystka Strefa Ekonimiczna i raczej tym aspektem kazdy sie kieruje. Drugi askpekt to kierunek wiatrow i ilosc miejscowosci polozonych po stronie wschodniej i zachodniej czesci drogi nr8. To jest do przeanalizwoania, w naszym regionie czesto kierunek wiatru jest z zachodu na wschod. i jesli na wschodniej czesci bedzie mniej miejscowosci, to raczej wypadaloby poprowadzic obwodnice od strony wschodniej zeby halas byl skierowany z dala od terenow zasiedlonych. To są jedne z wielu punktow ktore trzeba rozwazyc. P.S, tez uwazam ze sport i polityka nie powinny isc w parze, i wyrazanie swoich przekonan politycznych pod logo klubu sporttowego jest malo stosowne. Ale kazdy robi jak uwaza. Napewno nie jest to zabronione.
Mnie jakomieszkańca powiatuStrzeliń skiego jak najbardziej obchodzi to aby trasa o standardzie drogi ekspresowej przebiegała przez nasz powiat nawet gdy będzie to gmina Kondratowice a nie obchodzi mnie specjalnie albo wcale Wałbrzych i jego strefa . ""miszczu" powiat Strzeliński leży po wschodniej stronie ósemki tak więc sam sobie zaprzeczasz z tymi wiatrami no chyba że inne wiatry cię męczą ? polecam wtedy espumisan

0
Gravatar
ŁYSY Cyklista
S8 dla kogo?
DDD powiedziała :
D.DST powiedziała :
Pan Duda proponuje:To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka, Czyli tak jak chcą samorządowcy PO w sejmiku Wojewódzkiego droga S8 miałaby przebiegać inaczej niż do tej pory omijał aby nasz powiat gdyż Platforma Obywatelska Proponuję aby ta droga biegła w stronę Świdnicy i mniej więcej na wysokości Dzierżoniowa Sobótki dopiero odbijała w kierunku ósemki łączą się ze starą ósemką w okolicach Niemcy to proponuję Platforma Obywatelska A co proponuje pan kandydat na europosła z tej party Czyż nie to żeby S8 Ominęła nasz powiat pierwotne plany przewidywały gs8 omijał aby Łagiewniki od strony Gminy Kondratowice i miałaby zjazd na drogę Wojewódzką w kierunku Opola Strzelin platforma Proponuję żeby ta droga
Zanim zacznie się cokolwiek pisać, warto byłoby nauczyć się pisać. Interpunkcja, konstruowanie zdań, itd. Być może intencje słuszne, ale z powyższego bełkotu niewiele można zrozumieć.
Typowo Trollowskie ''argumenty", czyli czepianie się ortografii i interpunkcji. Jak ktoś nie chce zrozumieć to nie zrozumie. Ja jakoś zrozumiałem o co D.DST . Chodzi mianowicie o to, że pan kandydat z PO mydli nam oczy S8, którą PO chce poprowadzić przez Świdnicę i okolice Sobótki a nie jak przewidywał dotychczasowy projekt, gdzie S8 pokrywa się mniej więcej z dotychczasową E8 i częściowo biegłaby przez zachodnią część powiatu Strzelińskiego. W okolicach Białobrzezia- Łagiewniki byłby zjazd z krzyżującą się S8 z drogą DK39 w kierunku Strzelina. Samorządowcy PO z sejmiku dolnośląskiego są przeciwni takiemu przebiegowi S8 , chcą wariantu przez Okolice Świdnica, Sobótka, Dzierżoniów, co najdziwniejsze kandydatem PO na fotel wice Marszałka Województwa Dolnośląskiego był wójt gminy Kondratowice i jednocześnie przewodniczący powiatowego PO W.Bochnak, trudno byłoby W.B. posadzić aby chciał swoją gminę i powiat pozbawić takiej szansy, pan Duda przyjechał szukać naiwnych, niech szuka ich gdzie indziej, dla nas propozycja PO w sprawie S8 to absurd

0
Gravatar
Alex
RE: Dlaczego Nasz Duda?
DDD powiedziała :
D.DST powiedziała :
Pan Duda proponuje:To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka, Czyli tak jak chcą samorządowcy PO w sejmiku Wojewódzkiego droga S8 miałaby przebiegać inaczej niż do tej pory omijał aby nasz powiat gdyż Platforma Obywatelska Proponuję aby ta droga biegła w stronę Świdnicy i mniej więcej na wysokości Dzierżoniowa Sobótki dopiero odbijała w kierunku ósemki łączą się ze starą ósemką w okolicach Niemcy to proponuję Platforma Obywatelska A co proponuje pan kandydat na europosła z tej party Czyż nie to żeby S8 Ominęła nasz powiat pierwotne plany przewidywały gs8 omijał aby Łagiewniki od strony Gminy Kondratowice i miałaby zjazd na drogę Wojewódzką w kierunku Opola Strzelin platforma Proponuję żeby ta droga biegła w okolicach Sobótki i Dzierżoniowa za takie propozycje Panie Duda to ja bardzo dziękuję ale głosów mają jego pan nie dostanie i w takim wypadku myślą że mieszkańcy powiatu strzelińskiego też na pana nie zagłosują na terenie naszego powiatu jest dużo kamieniołomów dostarczamy kruszywo na budowę dróg a jak to Stare przysłowie mówi szewc bez butów chodzi na terenie naszego powiatu mamy fatalny stan dróg które ciągle się pogarsza rozgrzany przez tiry między innymi z kamieniołomów
Zanim zacznie się cokolwiek pisać, warto byłoby nauczyć się pisać. Interpunkcja, konstruowanie zdań, itd. Być może intencje słuszne, ale z powyższego bełkotu niewiele można zrozumieć.
dokladnie :) a po drugie to jest obwodnica drogi nr 8. Jaki zwiazek ma z tym Strzelin ? sa dwie sprawy, obwodnica od strony Dzierzoniowa jest sluszna z tego wzgledu ze z tej strony jest Walbrzystka Strefa Ekonimiczna i raczej tym aspektem kazdy sie kieruje. Drugi askpekt to kierunek wiatrow i ilosc miejscowosci polozonych po stronie wschodniej i zachodniej czesci drogi nr8. To jest do przeanalizwoani a, w naszym regionie czesto kierunek wiatru jest z zachodu na wschod. i jesli na wschodniej czesci bedzie mniej miejscowosci, to raczej wypadaloby poprowadzic obwodnice od strony wschodniej zeby halas byl skierowany z dala od terenow zasiedlonych. To są jedne z wielu punktow ktore trzeba rozwazyc. P.S, tez uwazam ze sport i polityka nie powinny isc w parze, i wyrazanie swoich przekonan politycznych pod logo klubu sporttowego jest malo stosowne. Ale kazdy robi jak uwaza. Napewno nie jest to zabronione.

0

Przeczytaj także