Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Rozmowa z Jarosławem Dudą, kandydatem Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z miejsca nr 2, na liście nr 3.

- Dolnośląski sześciopak Jarosława Dudy to?
- Dolny Śląsk potrzebuje reprezentanta swoich spraw w Parlamencie Europejskim. Wierzę, że mój program zawarty w tzw. sześciopaku sprawi, iż wyborcy poprą moją kandydaturę. Jestem stąd, z Dolnego Śląska. Pracując w polskim parlamencie zawsze o tym pamiętałem i pomagałem w rozwiązywaniu regionalnych problemów. Wiem też, że na Dolnym Śląsku jest sporo spraw do załatwienia, zwłaszcza w sferze spraw społecznych, które także potrzebują mocnego zaangażowania na poziomie Parlamentu Europejskiego.
Jeśli wyborcy powierzą mi mandat europosła, w tej pracy moją najważniejszą listą spraw do załatwienia będzie tzw. sześciopak. Zapisałem w nim sprawy i projekty kluczowe z punktu widzenia obecnej sytuacji na Dolnym Śląsku, a więc finansowanie projektów rozwojowych, rozbudowa dróg i kolei, walka ze smogiem w regionie, wyrównywanie szans i sprawy społeczne, wreszcie edukacja oraz rozwój gospodarki Dolnego Śląska. To kompletny pakiet, którego realizacja poprawi warunki życia wszystkich mieszkańców regionu.

- Po pierwsze…
- Wiemy, że południowa część Dolnego Śląska - a mówimy tutaj o ponad 100 samorządach - wymaga nadal bardzo mocnego wsparcia ze środków unijnych. Te fundusze są potrzebne, aby powiaty z południa naszego regionu mogły nadal się rozwijać. Dlatego chcę doprowadzić do przyjęcia Strategii Sudety 2030 na poziomie krajowym i europejskim, w formule programu wsparcia. Tak, aby Dolny Śląsk rozwijał się w jednym tempie.

- Dolny Śląsk dostępny komunikacyjnie…
- W naszym województwie na realizację czeka szereg ważnych projektów komunikacyjnych. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego będę zabiegał o fundusze unijne dla Dolnego Śląska na te zadania. To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka, przebudowa autostrady A4 między Wrocławiem i Legnicą, budowa nowego mostu w Głogowie. Z kolei Jelenia Góra i Wałbrzych czekają na łączniki, które “przypną” ich obwodnice do systemu dróg ekspresowych. Dużo do zrobienia jest też na kolei. Na Dolnym Śląsku potrzebujemy wsparcia z UE, aby kupować nowe pociągi i odnawiać linie kolejowe, np. do Karpacza, Lwówka Śląskiego i Stronia Śląskiego. Z koleją wiąże się zresztą kolejny punkt mojego sześciopaku.

- Czyli Dolny Śląsk czystego powietrza.
- W naszym regionie potrzebujemy zdecydowanych działań wymierzonych w smog. Nie możemy dłużej pozwalać na to, aby Dolnoślązacy chorowali przez często fatalny stan powietrza. Dlatego musimy inwestować w rozwój transportu niskoemisyjnego, w tym właśnie kolei. Potrzebujemy też inwestycji w nowoczesne systemy grzewcze oraz w infrastrukturę, która będzie pomocna w szybkim ostrzeganiu mieszkańców o smogu. Nie może być tak, że w regionie brakuje odpowiednich czujników, które ostrzegają przed smogiem. Środki na te cele może przyznać Unia Europejska i w Parlamencie Europejskim będę o nie zabiegał.

- Dolny Śląsk dla wszystkich i Dolny Śląsk dla seniora - to z kolei następne dwa punkty z sześciopaku Jarosława Dudy.
- Niemal całe swoje życie zawodowe poświęciłem osobom z niepełnosprawnościami. Wiem, że zasługują one na wszelką pomoc, którą nowoczesne, europejskie państwo po prostu musi im zaoferować. Tak samo, jak naszym seniorom. W Parlamencie Europejskim chcę pracować przy projektach, które sprawią, że na Dolnym Śląsku polepszy się system opieki nad osobami w wieku senioralnym lub z niepełnosprawnościami, będzie więcej domów opieki, poprawi się dostępność opieki zdrowotnej, np. w sanatoriach, z których Dolny Śląsk słynie.

- I zostaje nam szósty, ale równie ważny punkt - Dolny Śląsk wysokiej jakości edukacji i gospodarki.
- Dolny Śląsk ma wiele atutów, jeśli chodzi o gospodarkę i rolnictwo. Musimy o nie dbać, np. promując je na arenie międzynarodowej, wdrażając programy rozwoju przedsiębiorczości, ułatwiając zdobycie finansowania na działalność gospodarczą lub rozwój innowacji. W edukacji też mamy sporo do zrobienia, zwłaszcza po chaosie wywołanym PiS-owską “deformą” edukacji. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego zadbam o to, aby w naszym regionie realizowano projekty poszerzające ofertę edukacyjną dla dolnośląskich uczniów, m.in. wymiany międzynarodowe.

- Wybory już 26 maja!
- Tak, dlatego zachęcam do uczestnictwa w wyborach i oddanie głosu na moją kandydaturę. Znajdą mnie Państwo na miejscu nr 2, na liście nr 3. Koalicja Europejska to spełnienie marzeń o zjednoczonej opozycji, dlatego tak ważne jest teraz nasze uczestnictwo wyborach. To wielki wybór przyszłości Polski. Proszę Państwa o głos na moją kandydaturę. Nasz Duda to odpowiedzialność, skuteczność i kompetencje. Godny reprezentant spraw Dolnego Śląska w Parlamencie Europejskim.

Komentarze   

spajker Permalink16 +2 spajker
RE: Dlaczego Nasz Duda?
znów wcięło mój wpis.
nawet minister propagandy josef gobels nie likwidował moich postów.
2019-05-19 15:16 Cytować Zgłoś administratorowi
DDD Permalink15 +8 DDD
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Cytuję OJEJ:
No i POwskie szmaty zleciały się minusować każdy post na "NIE".

Nie ma to jak konstruktywny argument w dyskusji.
2019-05-17 14:48 Cytować Zgłoś administratorowi
DDD Permalink14 +3 DDD
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Cytat:

Typowo Trollowskie ''argumenty", czyli czepianie się ortografii i interpunkcji. Jak ktoś nie chce zrozumieć to nie zrozumie. Ja jakoś zrozumiałem o co D.DST . Chodzi mianowicie o to, że pan kandydat z PO mydli nam oczy S8, którą PO chce poprowadzić przez Świdnicę i okolice Sobótki a nie jak przewidywał dotychczasowy projekt, gdzie S8 pokrywa się mniej więcej z dotychczasową E8 i częściowo biegłaby przez zachodnią część powiatu Strzelińskiego. W okolicach Białobrzezia- Łagiewniki byłby zjazd z krzyżującą się S8 z drogą DK39 w kierunku Strzelina. Samorządowcy PO z sejmiku dolnośląskiego są przeciwni takiemu przebiegowi S8 , chcą wariantu przez Okolice Świdnica, Sobótka, Dzierżoniów, co najdziwniejsze kandydatem PO na fotel wice Marszałka Województwa Dolnośląskiego był wójt gminy Kondratowice i jednocześnie przewodniczący powiatowego PO W.Bochnak, trudno byłoby W.B. posadzić aby chciał swoją gminę i powiat pozbawić takiej szansy, pan Duda przyjechał szukać naiwnych, niech szuka ich gdzie indziej, dla nas propozycja PO w sprawie S8 to absurd
Dzięki za wyjaśnienie. Bełkot ewidentnie był niezrozumiały, tu nie chodzi o pomyłkę u z ó, czy brak przecinka. Ty też nie zrozumiałeś tego bełkotu, natomiast jak widać dobrze znasz temat i wyjaśniłeś o co chodzi. Patrząc obiektywnie, celem drogi jest typu S, jest by łączyła - na ile to możliwe - duże ośrodki miejskie i przemysłowe (ew. turystyczne) - Łagiewniki, Niemcza i Jordanów Śl. niestety do nich nie należą. Patrząc obiektywnie, wariant proponowany przez PO jest zdecydowanie rozsądniejszy. Patrząc z pozycji powiatu strzelińskiego - jest oczywiście mniej korzystny. Tematu trollowego nie podejmuję.
2019-05-17 14:45 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink13 +7 ...
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Cytuję OJEJ:
No i POwskie szmaty zleciały się minusować każdy post na "NIE".

"Płyną dni, mijają lata,
Brzęk kajdanów, świsty bata,
Trzeszczą kości, puchną szczęki –
Znaczy, rządy silnej ręki.

Śledztwa, sądy i obozy,
Kryminały i kołchozy,
Dzień po dniu, o każdej dobie,
Tak jak ....... życzy sobie."
M. Hemar
2019-05-17 12:00 Cytować Zgłoś administratorowi
OJEJ Permalink12 -5 OJEJ
...
No i POwskie szmaty zleciały się minusować każdy post na "NIE".
2019-05-17 10:19 Cytować Zgłoś administratorowi
mat Permalink11 +2 mat
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Zdradziliśmy was, ale to sukces, bo to MY was zdradziliśmy! - Stanisław Michalkiewicz

www.youtube.com/watch?v=gYTA4Jc_S18
2019-05-17 01:26 Cytować Zgłoś administratorowi
mat Permalink10 +1 mat
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Polecam posłuchać:

www.youtube.com/watch?v=KWQqSrqFGoM
2019-05-17 01:25 Cytować Zgłoś administratorowi
na ten cxas Permalink9 -10 na ten cxas
dziurdroga nasza
Cytuję Alex:
Cytuję DDD:
[quote name="D.DST"]Pan Duda proponuje:To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka,
Czyli tak jak chcą samorządowcy PO w sejmiku Wojewódzkiego droga S8 miałaby przebiegać inaczej niż do tej pory omijał aby nasz powiat gdyż Platforma Obywatelska Proponuję aby ta droga biegła w stronę Świdnicy i mniej więcej na wysokości Dzierżoniowa Sobótki dopiero odbijała w kierunku ósemki łączą się ze starą ósemką w okolicach Niemcy to proponuję Platforma Obywatelska A co proponuje pan kandydat na europosła z tej party Czyż nie to żeby S8 Ominęła nasz powiat pierwotne plany przewidywały gs8 omijał aby Łagiewniki od strony Gminy Kondratowice i miałaby zjazd na drogę Wojewódzką w kierunku Opola Strzelin platforma Proponuję żeby ta droga biegła w okolicach Sobótki i Dzierżoniowa za takie propozycje Panie Duda to ja bardzo dziękuję ale głosów mają jego pan nie dostanie i w takim wypadku myślą że mieszkańcy powiatu strzelińskiego też na pana nie zagłosują na terenie naszego powiatu jest dużo kamieniołomów dostarczamy kruszywo na budowę dróg a jak to Stare .

dokladnie :)
a po drugie to jest obwodnica drogi nr 8. Jaki zwiazek ma z tym Strzelin ? sa dwie sprawy, obwodnica od strony Dzierzoniowa jest sluszna z tego wzgledu ze z tej strony jest Walbrzystka Strefa Ekonimiczna i raczej tym aspektem kazdy sie kieruje.
Drugi askpekt to kierunek wiatrow i ilosc miejscowosci polozonych po stronie wschodniej i zachodniej czesci drogi nr8. To jest do przeanalizwoania, w naszym regionie czesto kierunek wiatru jest z zachodu na wschod. i jesli na wschodniej czesci bedzie mniej miejscowosci, to raczej wypadaloby poprowadzic obwodnice od strony wschodniej zeby halas byl skierowany z dala od terenow zasiedlonych.
To są jedne z wielu punktow ktore trzeba rozwazyc.
P.S, tez uwazam ze sport i polityka nie powinny isc w parze, i wyrazanie swoich przekonan politycznych pod logo klubu sporttowego jest malo stosowne. Ale kazdy robi jak uwaza. Napewno nie jest to zabronione.

Mnie jakomieszkańca powiatuStrzelińskiego jak najbardziej obchodzi to aby trasa o standardzie drogi ekspresowej przebiegała przez nasz powiat nawet gdy będzie to gmina Kondratowice a nie obchodzi mnie specjalnie albo wcale Wałbrzych i jego strefa . ""miszczu" powiat Strzeliński leży po wschodniej stronie ósemki tak więc sam sobie zaprzeczasz z tymi wiatrami no chyba że inne wiatry cię męczą ? polecam wtedy espumisan
2019-05-16 18:01 Cytować Zgłoś administratorowi
ŁYSY Cyklista Permalink8 -11 ŁYSY Cyklista
S8 dla kogo?
Cytuję DDD:
Cytuję D.DST:
Pan Duda proponuje:To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka,
Czyli tak jak chcą samorządowcy PO w sejmiku Wojewódzkiego droga S8 miałaby przebiegać inaczej niż do tej pory omijał aby nasz powiat gdyż Platforma Obywatelska Proponuję aby ta droga biegła w stronę Świdnicy i mniej więcej na wysokości Dzierżoniowa Sobótki dopiero odbijała w kierunku ósemki łączą się ze starą ósemką w okolicach Niemcy to proponuję Platforma Obywatelska A co proponuje pan kandydat na europosła z tej party Czyż nie to żeby S8 Ominęła nasz powiat pierwotne plany przewidywały gs8 omijał aby Łagiewniki od strony Gminy Kondratowice i miałaby zjazd na drogę Wojewódzką w kierunku Opola Strzelin platforma Proponuję żeby ta droga


Zanim zacznie się cokolwiek pisać, warto byłoby nauczyć się pisać. Interpunkcja, konstruowanie zdań, itd. Być może intencje słuszne, ale z powyższego bełkotu niewiele można zrozumieć.

Typowo Trollowskie ''argumenty", czyli czepianie się ortografii i interpunkcji. Jak ktoś nie chce zrozumieć to nie zrozumie. Ja jakoś zrozumiałem o co D.DST . Chodzi mianowicie o to, że pan kandydat z PO mydli nam oczy S8, którą PO chce poprowadzić przez Świdnicę i okolice Sobótki a nie jak przewidywał dotychczasowy projekt, gdzie S8 pokrywa się mniej więcej z dotychczasową E8 i częściowo biegłaby przez zachodnią część powiatu Strzelińskiego. W okolicach Białobrzezia- Łagiewniki byłby zjazd z krzyżującą się S8 z drogą DK39 w kierunku Strzelina. Samorządowcy PO z sejmiku dolnośląskiego są przeciwni takiemu przebiegowi S8 , chcą wariantu przez Okolice Świdnica, Sobótka, Dzierżoniów, co najdziwniejsze kandydatem PO na fotel wice Marszałka Województwa Dolnośląskiego był wójt gminy Kondratowice i jednocześnie przewodniczący powiatowego PO W.Bochnak, trudno byłoby W.B. posadzić aby chciał swoją gminę i powiat pozbawić takiej szansy, pan Duda przyjechał szukać naiwnych, niech szuka ich gdzie indziej, dla nas propozycja PO w sprawie S8 to absurd
2019-05-16 16:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Alex Permalink7 +13 Alex
RE: Dlaczego Nasz Duda?
Cytuję DDD:
Cytuję D.DST:
Pan Duda proponuje:To np. budowa drogi ekspresowej S8 do Kłodzka,
Czyli tak jak chcą samorządowcy PO w sejmiku Wojewódzkiego droga S8 miałaby przebiegać inaczej niż do tej pory omijał aby nasz powiat gdyż Platforma Obywatelska Proponuję aby ta droga biegła w stronę Świdnicy i mniej więcej na wysokości Dzierżoniowa Sobótki dopiero odbijała w kierunku ósemki łączą się ze starą ósemką w okolicach Niemcy to proponuję Platforma Obywatelska A co proponuje pan kandydat na europosła z tej party Czyż nie to żeby S8 Ominęła nasz powiat pierwotne plany przewidywały gs8 omijał aby Łagiewniki od strony Gminy Kondratowice i miałaby zjazd na drogę Wojewódzką w kierunku Opola Strzelin platforma Proponuję żeby ta droga biegła w okolicach Sobótki i Dzierżoniowa za takie propozycje Panie Duda to ja bardzo dziękuję ale głosów mają jego pan nie dostanie i w takim wypadku myślą że mieszkańcy powiatu strzelińskiego też na pana nie zagłosują na terenie naszego powiatu jest dużo kamieniołomów dostarczamy kruszywo na budowę dróg a jak to Stare przysłowie mówi szewc bez butów chodzi na terenie naszego powiatu mamy fatalny stan dróg które ciągle się pogarsza rozgrzany przez tiry między innymi z kamieniołomów


Zanim zacznie się cokolwiek pisać, warto byłoby nauczyć się pisać. Interpunkcja, konstruowanie zdań, itd. Być może intencje słuszne, ale z powyższego bełkotu niewiele można zrozumieć.

dokladnie :)
a po drugie to jest obwodnica drogi nr 8. Jaki zwiazek ma z tym Strzelin ? sa dwie sprawy, obwodnica od strony Dzierzoniowa jest sluszna z tego wzgledu ze z tej strony jest Walbrzystka Strefa Ekonimiczna i raczej tym aspektem kazdy sie kieruje.
Drugi askpekt to kierunek wiatrow i ilosc miejscowosci polozonych po stronie wschodniej i zachodniej czesci drogi nr8. To jest do przeanalizwoania, w naszym regionie czesto kierunek wiatru jest z zachodu na wschod. i jesli na wschodniej czesci bedzie mniej miejscowosci, to raczej wypadaloby poprowadzic obwodnice od strony wschodniej zeby halas byl skierowany z dala od terenow zasiedlonych.
To są jedne z wielu punktow ktore trzeba rozwazyc.
P.S, tez uwazam ze sport i polityka nie powinny isc w parze, i wyrazanie swoich przekonan politycznych pod logo klubu sporttowego jest malo stosowne. Ale kazdy robi jak uwaza. Napewno nie jest to zabronione.
2019-05-16 15:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz