Na pierwszej linii walki z koronawirusem znajdują się służby medyczne, porządkowe, mundurowe i oczywiście pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne (PSS-E) w Strzelinie. Niepokój naszych Czytelników budzi przewóz ludzi do pracy. Czy słusznie?
System działa tak, że powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne kontrolują firmy działające na terenie nadzorowanym przez właściwą jednostkę sanitarno-epidemiologiczną. Strzelińska PSS-E kontroluje firmy zarejestrowane w naszym powiecie.
- W naszym powiecie są trzy firmy transportowe, które przewożą pracowników do pracy. Ponadto w Strzelinie znajduje się placówka terenowa oławskiego PKS. Firmy te działają pod nadzorem PSS-E. Jako PSS-E w Strzelinie kontrolujemy te firmy – powiedziała dyrektor Małgorzata Krochmlna. - Do wszystkich firm przewozowych w dniu 18 marca br. zostały wystosowane pisma w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego pasażerów. W piśmie zwróciliśmy uwagę na konieczność wprowadzenia reżimu sanitarnego w posiadanych środkach transportu. Polecono m.in. zwiększyć częstotliwość sprzątania, mysia i dezynfekcji pojazdów tj. siedzisk, poręczy, przycisków i innych instalacji samochodowych. Ponadto polecono wyposażenie pracowników (kierowców) w środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne – wyjaśniła nasza rozmówczyni. Informacja o wymogach, jakie muszą spełnić przedsiębiorcy i jak powinni się zachować kierowcy to jedno, a jak to jest w rzeczywistości? - Przeprowadzona kontrola środków komunikacji publicznej w Strzelinie wykazała stosowanie się do zaleconego reżimu sanitarnego. Do dezynfekcji stosowany jest 70% etanol, do dezynfekcji powierzchni płaskich używany jest Jax (grupa profesjonalnych środków do dezynfekcji – red.) a corona antiseptic do dezynfekcji rąk. Skontrolowane pojazdy wyposażone były w środki ochrony osobistej dla kierowców, czyli rękawiczki, maski i preparat do dezynfekcji rąk. Kabiny kierowców były oddzielone folią od pasażerów a wejście do pojazdu odbywa się tylnymi drzwiami. Pojazdy są myte we własnej myjni dwa razy dziennie i ponadto firmy przewozowe zakupiły maszynę do ozonowania pojazdów – potwierdziła dyrektor Krochmalna.
Z wypowiedzi naszej rozmówczyni wynika, że właściciele firm przewozowych działających na terenie PSS-E w Strzelinie wywiązują się ze swoich obowiązków. Zrozumienie dla obostrzeń płynących z pandemii koronowirusa wykazują również kierowcy.
Strzelińskie firmy transportowe przewożą pracowników do pracy we Wrocławiu, na Bielany Wrocławskie, do Biskupic Podgórnych i do Stanowic. Są to pracownicy firm: Amazon, LG, Lorenc i pracownicy służby zdrowia pracujący we wrocławskich szpitalach.

Artykuł ukazał się w nr 1002 Słowa Regionu.

Komentarze   

Strepsils Permalink3 0 Strepsils
RE: Przewozy pod kontrolą sanepidu
siedzą i zioną na siebie w tych busach i nic nie słychać aby ktoś był się zaraził wirusem nowym. Dlaczego tylko w szpitalach się zarażają chociaż tak nie siedzą blisko siebie i nie zioną?
2020-04-25 22:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Pantos Permalink2 -2 Pantos
Pantos
Proszę sprawdzic autobus z pantosa
2020-04-25 17:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Oki Permalink1 -4 Oki
RE: Przewozy pod kontrolą sanepidu
Zobaczyć by warto jak w autobusach do Wrocławia się jeździ gdzie siedzi się niezablisko siebie siedzi.
2020-04-25 15:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.