Od poniedziałku, ok. 80 żołnierzy będzie wspierać 26 dolnośląskie szpitale w aktualizowaniu danych o wolnych łóżkach dla pacjentów z koronawirusem. Dostęp do aktualnych danych jest kluczowy dla koordynatorów ratownictwa medycznego i załóg karetek covidowych, których zadaniem jest przekazanie pacjenta zakażonego koronawirusem do najbliższego szpitala.

W monitorowaniu i bieżącym uzupełnianiu danych, placówki walczące z epidemią COVID-19 wspomogą żołnierze Wojsk Operacyjnych wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pracownicy Dolnośląskiego NFZ przeszkolili żołnierzy
Od 8 listopada odpowiednio przeszkoleni żołnierze z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wspierać szpitale zajmujące się leczeniem pacjentów zakażonych koronawirusem w aktualizacji danych o wolnych łóżkach. Monitoring będzie całodobowy. Zbiorcze statystyki będą aktualizowane 7 dni w tygodniu, co 3 godziny.
Dane ze szpitali trafiają bezpośrednio do wojewódzkich koordynatorów ratownictwa medycznego, którzy następnie przekazują informacje o wolnych łóżkach w szpitalach do załóg karetek covidowych. Precyzyjne i aktualne dane o miejscach gotowych na przyjęcie pacjenta z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, wymagającego hospitalizacji jest kluczowe. Umożliwiają bowiem szybkie przekazanie pacjenta do najbliższego szpitala, który zagwarantuje jego przyjęcie.
Sprawdzanie i aktualizowanie danych o wolnych łóżkach w szpitalach jest możliwe dzięki systemowi informatycznemu, udostępnionemu przez Centrum e-Zdrowia. Przeszkoleniem żołnierzy WOT z obsługi systemu zajęły się Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia. Pracownicy Funduszu będą też pomagać żołnierzom w kontaktach z placówkami i służyć swoją wiedzą o systemie ochrony zdrowia.
– Zaangażowanie Wojska w uzupełnianiu i monitorowaniu dostępności łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 stanowi istotne wsparcie. Od jakości i aktualności gromadzonych przez szpitale danych zależy to, jak szybko pacjent trafi do placówki i otrzyma niezbędną pomoc – wskazuje Filip Nowak, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
Codziennie na Dolnym Śląsku, m in. w szpitalach, placówkach służby zdrowia, czy w organizacjach pomocowych służy ponad 450 żołnierzy z 16 DBOT i 11 LDKPanc.- informuje kpt. Renata Mycio Oficer Prasowy dolnośląskich Terytorialsów.
W całym kraju Wojska Obrony Terytorialnej w ramach wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 prowadzą operację pod nazwą „Trwała Odporność”. Jej cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Odtwarzaj.
Oprócz żołnierzy WOT w działania szeroko angażowani są żołnierze zawodowi z 11.Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
W swoich działaniach żołnierze ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej oraz wspierają Policję w monitorowaniu przestrzegania obostrzeń przez osoby objęte kwarantanną – informuje płk. Artur Barański Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Komentarze   

spajker. Permalink3 +1 spajker.
RE: 80 żołnierzy wesprze dolnośląskie szpitale...
żołnierze pomogą liczyć zmarłych. będą robić za księgowych. oby w czasie wojny robili swoją robotę lepiej. dwie osoby do tego aby komuś podać aspiryne albo poinformować na wejściu że wolnych łóżek brak? dwóch żołnierzy do tego aby policzyli raz na dzień ile jest wolnych łóżek???? no i jak taki szpital ma być rentowny?
2020-11-09 14:09 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 +4 cześ
BUAHAHAHA
Śmiechu warte :D
2020-11-08 10:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Anty Permalink1 +3 Anty
Taa
A dlaczego nie ochraniają domu na Żoliborzu w Warszawie??
2020-11-08 09:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.