W Dniu Flagi i Przed Dniem Święta Narodowego 3 maja, żołnierze Wojska Polskiego przypominają o najważniejszych zasadach prezentowania barw narodowych. W tym czasie w oknach, na balkonach, na budynkach, Polacy wywieszają biało-czerwone flagi, by poczuć jedność, radość i dumę. Warto wiedzieć, że „w świecie flag jest hierarchia, jak w wojsku” i obowiązuje protokół flagowy. Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP z całej Polski nagrali filmiki z przesłaniem „SZANUJ FLAGĘ JAK WOJSKO POLSKIE”.
Załoga KTO Rosomak z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przypomina, że polska flaga musi być czysta i mieć czytelne barwy. Żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie mówią o tym, że polską flagą nie oddaje się honorów żadnej osobie i nie pochyla się jej przed żadną inną flagą, ani znakiem. Ze spotu można dowiedzieć się, że każda flaga ma swoje miejsce w szeregu. Jeśli są dwie lub cztery flagi, Biało-Czerwona stoi pierwsza z lewej, jeśli trzy – stoi w środku.
Szef Centrum Weterana płk Szczepan Głuszczak przypomina, że biało-czerwoną flagę można ułożyć na trumnie zasłużonej osoby, wzdłuż, tak by biały pas był nad sercem zmarłego.
Szer. Mateusz Masternak, utytułowany bokser, wzywa „nie pisz po fladze”. Również inni żołnierze mówią o najczęstszych błędach i przypominają: „nie przykrywaj flagą pomnika, nie przykrywaj tablicy pamiątkowej przed odsłonięciem”, „polska flaga nie jest obrusem, ani opakowaniem prezentu”, „nie przecinaj biało-czerwonej wstęgi na otwarcie - to polskie  barwy narodowe”.
Szer. Magdalena Warakomska, z 1 Podlaskiej Brygady OT, reprezentantka Polski w short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu podkreśla „Biało-Czerwona łączy nas wszystkich - traktujmy ją z honorem”.
Pilot F-16 z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego wyjaśnia czym jest biało-czerwona szachownica, a marynarz z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża czym różni się bandera wojenna od flagi. Czołgista z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej tłumaczy, co zrobić ze zniszczoną flagą, trzeba z szacunkiem rozdzielić jej barwy.
Polska flaga ma proporcje 5:8, te i inne praktyczne informacje można znaleźć na internetowych planszach, a także na wystawach, które można obejrzeć na ogrodzeniach szpitali wojskowych w 17 miastach: w Lublinie, Bydgoszczy, Żarach, Wałczu, Ełku, Szczecinie, Helu, Opolu, Krynicy, Busku-Zdroju, Ciechocinku, Lądku-Zdroju,  Wrocławiu, Krakowie, Dęblinie, Gdańsku i w Warszawie.
W niedzielę 2 maja odbyło się uroczyste podniesienie flagi RP przez żołnierzy Wojska Polskiego na 35 masztach ustawionych w kontur Polski na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Więcej informacji i materiały do pobrania dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/szanuj-flage-jak-wojsko-polskie
 Ministerstwo Obrony Narodowej

Komentarze   

spajker. Permalink6 +1 spajker.
RE: Szanuj flagę jak Wojsko Polskie
Cytuję Antysrajker:
no i odezwał się ... największy śmieć dst...

nikt nie traktuje poważnie takich słów wypowiadanych przez największego chamidła w całym powiecie...

a'm srajting na ju....

nie dostałeś medalu nawet od mysia pysia. nawet na to jesteś za słaby. zazdrość i zawiść wioskowa cie zżera. zrozum jako wieśniak że od tysiącleci ludzie na wsi żyli z roli a ty żyjesz z polityki czyli z formatowaniu ludziom mózgów nieswoją POlityką. puszczają ci zwieracze bo nawet wideł trzymać nie potrafisz a w partii pójdziesz w odstawkę bo jesteś za krótki i się nie sprawdzasz.
2021-05-04 09:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Antyspajker Permalink5 -2 Antyspajker
RE: Szanuj flagę jak Wojsko Polskie
Cytuję Domino Jachas:
Niech żołnierzyki z plastikowymi zabawkami swoje gacie wz.MON zaprezentują.


Kasa na plastikowe kalachy się skończyła bo trza było medale z wizeunkiem Mysia-Pysia zamówić ...

Teraz każdy.myślacy o wstąpieniu w szeregi Armii Świętego Antoniego musi sobie takowe wystrugać z drewna, coby było z czym po lesie latać....
2021-05-03 10:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Domino Jachas Permalink4 +1 Domino Jachas
Dobre....
Niech żołnierzyki z plastikowymi zabawkami swoje gacie wz.MON zaprezentują.
2021-05-03 10:35 Cytować Zgłoś administratorowi
szpila Permalink3 0 szpila
RE: Szanuj flagę jak Wojsko Polskie
Cytuję Antysrajker:
no i odezwał się ... największy śmieć dst...

nikt nie traktuje poważnie takich słów wypowiadanych przez największego chamidła w całym powiecie...

a'm srajting na ju....

żartowałem. ja zawsze na 1go listopada noszę dumnie flagę i odpalam biało-czerwone race, rzucam petardami w innych polaków i w patriotycznym amoku kopię kosze na śmieci samochody. na meczach piłkarskich też zawsze wyrywam ławki owinięty dumnie biało-czerwonym szalikiem.
2021-05-03 06:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Antysrajker Permalink2 -3 Antysrajker
RE: Szanuj flagę jak Wojsko Polskie
no i odezwał się ... największy śmieć dst...

nikt nie traktuje poważnie takich słów wypowiadanych przez największego chamidła w całym powiecie...

a'm srajting na ju....
2021-05-02 22:21 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +6 spajker.
RE: Szanuj flagę jak Wojsko Polskie
flagi pomniki rocznice. ja na to leję. dlaczego? bo to substytuty szacunku dla polski a nie szacunek dla polski. mój szacunek dla polski wyraża sie w tym że pieniądze na turystyke wydaje w polsce i nie wywożę ich za granicę, wyraża się w tym że kupuję produkty polskie, wyraża się w tym że krytykuję każdą miernotę w polskich władzach od sołtysa po prezydenta , wyraża się w tym że nie wydaje pieniędzy na niemieckie samochody, wyraża się w tym że w kontaktach z obcokrajowcami lekceważacymi polskę wyrażam sie tak jak SR jeszcze nie widziało, szacunek dla polski to nie flaga 3 dni w roku ale nie rzucanie papierka na chodnik, nie plucie na chodnik, szacunek dla najbliższego otoczenia i jego estetyki. flaga mi sie podoba ale szacunek dla flagi zamiast dla polski to hipokryzja budząca moja odrazę. ładna flaga ma być symbolem brudnej polski?
2021-05-02 19:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.