Współpraca w stanach gotowości obronnej państwa i w sytuacjach kryzysowych, przekazywanie informacji o zagrożeniach oraz wspólne szkolenia – między innymi tym zamierzają wspólnie zajmować się 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej i Dolnośląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Właśnie podpisano porozumienie w tej sprawie.

– Cel takiej współpracy jest oczywisty: wzmacnianie zdolności obronnych naszego państwa. Zamierzamy się przy tym skupić na praktycznych aspektach związanych ze specjalistycznymi szkoleniami w konkretnych sprawach – wyjaśnia pułkownik Artur Barański, dowódca 16DBOT. Brygada i DORARiMR będą się systematycznie wymieniały informacjami o potencjalnych zagrożeniach i zdarzeniach istotnych dla działania obu instytucji. Przede wszystkim jednak zamierzają wspólnie przygotowywać szkolenia. Jedno z najważniejszych dotyczy przysposobienia wojskowego pracowników Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Będzie to możliwe dzięki instruktorom 16DBOT oraz strzelnicom i sprzętowi wykorzystywanym przez Brygadę.
– Ale zamierzamy też współdziałać w sytuacjach kryzysowych i wspierać się wzajemnie pod względem logistycznym – dodaje mjr Renata Mycio, oficer prasowy 16 Brygady.
Żołnierze będą chronić nasze zasoby oraz pomagać w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno naszego personelu jak i mienia pozostającego w zasobach Agencji – informuje Dyrektor Agencji – Magdalena Salińska.
Współpraca zakłada też przedsięwzięcia związane z edukacją patriotyczno-obronną i ekologiczną oraz promocją zdrowej żywności. 16DBOR i Dolnośląski Oddział Regionalny ARiMR zamierzają też przygotowywać ważne uroczystości oraz brać udział w przedsięwzięciach promocyjnych i edukacyjnych kierowanych do mieszkańców Dolnego Śląska.

Komentarze   

spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Dolnośląscy terytorialsi mają nowego partnera do współpracy
no to teraz jesteśmy silni zwarci gotowi.
współpraca wojska bez karabinów z agencją rolną to jest polska wunderwaffe.
2022-11-20 18:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.