Wyposażenie dostali we Wrocławiu, szkolą się w Kłodzku, a przysięgę złożą w Świdnicy. Następnie prawie setka nowych żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie w gotowości do niesienia pomocy naszemu regionowi.

Wcześnie rano była rejestracja, a zaraz potem dostali umundurowanie, broń i całe niezbędne wyposażenie – w ten sposób grupa kilkudziesięciu Dolnoślązaków zaczęła swoją służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.
– Po dopełnieniu wszelkich formalności ochotnicy wyruszyli na poligon do Kłodzka. Tam przejdą szkolenie podstawowe, czyli tak zwaną „szesnastkę” – mówi ppłk Andrzej Brzozowski, dowódca zgrupowania poligonowego.
Wśród ochotników są przedstawiciele zróżnicowanych profesji, grup społecznych, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wśród nich jest m.in. ochotnik, który postanowił rozpocząć szkolenie podstawowe po raz drugi. Poprzednim razem musiał zrezygnować z przyczyn rodzinnych. – Tym razem powinno mu się udać – uśmiecha się ppłk Brzozowski. Upór w dążeniu do celu i nie poddawanie się przeciwnościom losu to pozytywne cechy dobrego żołnierza – dodaje.
W najbliższą niedzielę do tej grupy dołączą uczestnicy tzw. „ósemki”, czyli szkolenia uzupełniającego dla powołanych, którzy już kiedyś służyli w Wojsku Polskim. Szkolenia podstawowe i wyrównawcze przeprowadzone zostaną na obiektach wojskowych w Kłodzku i jego okolicach. Zakończy je uroczysta przysięga, zaplanowana 3 grudnia na Rynku w Świdnicy.

Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej złóż wniosek o powołanie do WOT w WCR właściwym dla Twojego miejsca zameldowania osobiście lub pocztą. Wniosek możesz też wypełnić na miejscu w WCR. Do wniosku dołącz:
kserokopię dowodu osobistego;
kserokopię dokumentu stwierdzającego posiadane wykształcenie;
Dołącz inne dokumenty, które mogą być przydatne, na przykład:
jeśli jesteś członkiem organizacji proobronnej – dołącz pisemne referencje członka;
jeśli ukończyłeś klasę mundurową – dołącz świadectwo;
dokumenty potwierdzające inne kwalifikacje: np.: certyfikaty językowe, ukończone kursy, szkolenia i uzyskane specjalizacje zawodowe.

Dołącz do nas! To łatwiejsze niż myślisz!

Mamy świadomość, że przed podjęciem decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej pojawia się wiele pytań, wątpliwości, dylematów, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego na terenie naszego województwa. Mając na uwadze lokalny charakter terytorialnej służby wojskowej rekruterami w Mobilnych Zespołach Rekrutacyjnych są żołnierze OT, znający teren, ludzi, sytuację społeczną oraz kulturę rejonu z którego pochodzą i w którym będą wsparciem dla innych – chcących wstąpić do WOT.

Skontaktuj się z rekruterem w swoim powiecie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Mjr Renata Mycio, oficer prasowy 16 DBOT


Komentarze   

Cześ Permalink5 -1 Cześ
RE: Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
Żołnierze i żołnierki siedzą przy ognisku i zajadają kiełbaski...
2022-11-24 17:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink4 +2 spajker.
RE: Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
Cytuję 666:
to taka wojskowa straż miejska jakby nie patrzeć...

jakbyś nie patrzył to ich nie zobaczysz. o nich poczytasz. im nawet wojsko nie ufa i im karabinów nie daje. oni ustwakę z kibolami wks śląśk w 10 minut przegrają a żołnierki do domu w ciąży wrócą. ten wot to pomysł marszałka macierewicza i niepełnoletnich generałów janningera i misiewicza. wot to nie straż miejska ale harcerstwo i możliwość dorobienia kilku stów do pensji. wartość bojowa żadna ale zabawa chyba dobra.
2022-11-23 15:46 Cytować Zgłoś administratorowi
666 Permalink3 0 666
RE: Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
to taka wojskowa straż miejska jakby nie patrzeć...
2022-11-23 15:11 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +4 spajker.
RE: Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
Cytuję Cześ:
Ukraina czeka na was!!!

będą zdobywać lwów? czyyyym? swoją chciwością na 40 zeta żołdu?
2022-11-23 08:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 -3 Cześ
RE: Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
Ukraina czeka na was!!!
2022-11-22 16:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.