Na co dzień szkolą się w wojskowej profesji. Kiedy jednak dowiadują się, że potrzebny jest dar życia – krew – odpowiadają bez zbędnego czekania. Prawie 500 żołnierzy z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddało już ponad 200 litrów krwi.
Od początku roku terytorialsi w całej Polsce oddali już ponad 3500 litrów krwi i jej składników, z tego ponad 200 litrów to dar żołnierzy 16 DBOT. Ich ofiarność została doceniona w czasie gali z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, która odbyła się we wrocławskiej Hali Stulecia. W czasie uroczystości płk Artur Brański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej został uhonorowany medalem „Homo Homini” przyznawanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” we Wrocławiu.
– Jest to wyróżnienie ofiarowane zasłużonym, którzy podzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, ratując tym samym życie drugiemu człowiekowi.
To bardzo cenne wyróżnienie dla wszystkich żołnierzy 16. Brygady, którzy zawsze bez wahania ofiarują swoją krew potrzebującym – podkreślał pułkownik z dumą.
– Krew to jedyny lek, którego nie można kupić ani wyprodukować. Jedyny i niezastąpiony. Dzięki honorowym dawcom krwi każdego dnia lekarze ratują ludzkie życie. W ostatnim czasie ponad 30 żołnierzy ze 162. blp z Głogowa wzięło udział w zbiórce krwi. Wielu z nich oddawało krew po raz pierwszy – podkreśla mjr Renata Mycio – koordynator HDK w 16 DBOT .
Dolnośląscy Terytorialsi chętnie oddają honorowo krew, włączając się w ogólnopolskie akcje, zbiórki dedykowane i indywidualnie takie jak „SpoKREWnieni Służbą” czy „ Krwioobieg Terytosialsa”. Do tej pory podczas donacji oddali łącznie ponad 200 litrów krwi.
Żołnierze solidaryzują się z osobami, które potrzebują krwi. Dlatego chętnie włączamy się w takie akcje. Jesteśmy zawsze tam, gdzie pomoc i nasze wsparcie jest potrzebne – dodaje mjr Renata Mycio.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
WOT
RE: Dzielą się krwią
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
dobrze jest byc dawcą n ie tylko krwi ale też dawca organów. ja podpisałem papier w myśl którego jak po moim życiu moja wątroba serce żołądek albo noga sie komuś przyda to proszę sie częstować. mi już niepotrzebne a może komus sie przyda. są ludzie, którzy czekają na nerke a moje dwie nerki ktos wsadzi do piec i na popół niepotrzebnie przerobi.
Moja wątroba się raczej nikomu nie przyda lol
A kogo to?

0
Gravatar
Cześ
RE: Dzielą się krwią
spajker. powiedziała :
dobrze jest byc dawcą n ie tylko krwi ale też dawca organów. ja podpisałem papier w myśl którego jak po moim życiu moja wątroba serce żołądek albo noga sie komuś przyda to proszę sie częstować. mi już niepotrzebne a może komus sie przyda. są ludzie, którzy czekają na nerke a moje dwie nerki ktos wsadzi do piec i na popół niepotrzebnie przerobi.
Moja wątroba się raczej nikomu nie przyda lol

0
Gravatar
spajker.
RE: Dzielą się krwią
dobrze jest byc dawcą n ie tylko krwi ale też dawca organów. ja podpisałem papier w myśl którego jak po moim życiu moja wątroba serce żołądek albo noga sie komuś przyda to proszę sie częstować. mi już niepotrzebne a może komus sie przyda. są ludzie, którzy czekają na nerke a moje dwie nerki ktos wsadzi do piec i na popół niepotrzebnie przerobi.
0

Przeczytaj także