1. Serdecznie zapraszamy na pokaz wielokrotnie nagradzanego w kraju i na świecie filmu dokumentalnego "Portrecista" oraz spotkanie z Anną Dobrowolską, autorką książki "Byłem fotografem w Auschwitz - prawdziwa historia Wilhelma Brassego", która ukazała się nakładem Wydawnictwa ZNAK, w związku z 10. rocznicą śmierci Wilhelma Brassego.
Przystanek Historia IPN Wrocław,
20 stycznia godzina 11:00, wstęp wolny 
 
2. W niedzielę, 22 stycznia zapraszamy na obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
(w załączniku plakat oraz szczegóły)
 
3. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza osoby, instytucje i organizacje społeczne do zgłaszania kandydatów do Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”. Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” przyznawana jest za wybitne dokonania na polu upamiętniania historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989 oraz za działalność zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Laureatów wyłania Kapituła Nagrody, na czele której stoi Prezes IPN. Od 2012 r. jedna z pięciu Nagród może zostać przyznana pośmiertnie. Wyróżnienie ma charakter honorowy, a jego laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej. W roku 2023 Nagroda zostanie przyznana po raz dwudziesty drugi.
 
Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 22 stycznia, szczegóły na stronie IPN Wrocław:
 
https://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/177183,Nagroda-IPN-Kustosz-Pamieci-Narodowej-Zgloszenia-do-22-stycznia-2023-r.html
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.