bunkierDzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu na terenie nadleśnictwa Legnica powstanie 12-kilometrowa ścieżka edukacyjna. Zostanie wytyczona na terenach zajmowanych niegdyś przez armię radziecką.  W lasach pozostały m.in. schrony dowództwa sowieckiego sztabu zaadoptowane przez leśników na zimowiska dla nietoperzy. Do celów edukacyjnych zostaną także wykorzystane poradzieckie drogi asfaltowe, które po wyremontowaniu pozwolą na korzystanie ze ścieżki przez rowerzystów, a co najważniejsze – przez osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich. Ścieżka będzie przebiegać obok dwóch rezerwatów – „Błyszcz" i „Ponikwa". Oprócz kilkudziesięciu tablic dydaktycznych zostaną rozmieszczone ławki i stojaki na rowery. Atrakcją będzie ekspozycja 20 gatunków drzew z tabliczkami opisowymi, ścieżka doznań dotykowych i zestaw odlewów tropów zwierząt. Dla grup zorganizowanych w namiocie edukacyjnym przeprowadzane będą konkursy oraz prelekcje i pogadanki przyrodnicze. Po prelekcji wycieczkowicze będą mogli poznać także prace przy szkółce leśnej. Leśnicy szacują, że rocznie ścieżkę może odwiedzać do 2 tys. osób. Całkowity koszt zadania to 280 tys. złotych. Dotacja z WFOŚiGW we Wrocławiu dla Nadleśnictwa Legnica wyniesie 115 tys. złotych.Zimowisko dla nietoperzy
Foto: Nadleśnictwo Legnica

Komentarze   

J-24 Permalink2 +2 J-24
W legnickich lasach
Słowo to regionalny temat
2015-08-28 19:40 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +3 spajker
RE: W legnickich lasach na terenie poradzieckiej bazy wojskowej powstanie 12-kilometrowa ścieżka edukacyjna
piszę tak bez politycznego podtekstu. jedni potrafią zbudować międzyrzecki rejon umocnień, potrafią zrobić system radzieckich bunkrów a drudzy potrafią te opuszczone bunkry nie zdobyć ale obwiesić tabliczkami na koszt tfuu brukseli.
2015-08-27 16:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.