Po raz kolejny zawrzało na sesji w Kondratowicach. Nie brakowało wzajemnego oskarżania się i osobistych przytyków. Po raz kolejny mówiono o kanalizacji i braku chęci współpracy między radnymi.
W środę, 12 czerwca, w sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się VII sesja Gminnej Rady Kondratowice, którą otworzył przewodniczący Henryk Muszyński. Jako że poruszono wiele wątków, skupimy się na najbardziej istotnych naszych zdaniem. Na pewno warto nadmienić, iż rada jednogłośnie przyjęła nowy statut gminy. Muszyński stwierdził, że po raz pierwszy od podstaw stworzono akt prawa miejscowego.
Do ciekawych dyskusji doszło pod koniec obrad. Radna Agata Giemza odczytała swoje wystąpienie, a dotyczyło ostatniej komisji rewizyjnej. Powiedziała, że przewodniczący tej komisji, radny Czesław Krawczyszyn, wysłał do Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu pismo, w którym informował, że mogło nastąpić złamanie dyscypliny finansów publicznych przez wójta. - Komisja nie jest pana prywatnym folwarkiem. Funkcja przewodniczącego polega na kierowaniu i organizowaniu jej pracy, a wszelkie decyzje podejmowane są większością głosów - wyjaśniała Giemza. Zaznaczyła też, że w tej sprawie wyśle pismo do nadzoru wojewody. Radnej nie podoba się, że jedna osoba pisze pisma w imieniu całej komisji, nie konsultując treści z członkami. Radna Małgorzata Krzesińska odparła, iż to radny Krawczyszyn na komisji przyznał się, że jest autorem pisma do RIO i sam podjął decyzję o jego wysłaniu.
Radny Wiesław Skorupski zarzucił radnej Agacie Giemzie, że dzieli radę  na lepszych i gorszych. Obok radna Ewa Kobosko
Skorupski apelował o pokorę
Przewodniczący klubu radnych „Nasza Gmina, Nasz Dom” Wiesław Skorupski skomentował wypowiedź radnej Agaty Giemzy z 3 kwietnia. Odniosła się wówczas do działań komisji rewizyjnej w sprawie wyjaśnienia przyczyn złego stanu kanalizacji na terenie gminy. Skorupski twierdzi, iż jest to sprawa ważna dla społeczności. - Myślę, że nikt z obecnych nie zaprzeczy, że sprawą tą trzeba się gruntownie zająć i nie jest to zadanie wyłącznie przewodniczącego (komisji rewizyjnej - red.) Krawczyszyna, ale wszystkich radnych, wójta i pracowników odpowiedzialnych za gospodarkę komunalną. Inwestycja ta trwała bardzo długo i dokumentacja sporządzona w związku z jej kolejnymi etapami urosła do ogromnych rozmiarów. Niestety, pani nie próbowała wskazać radnemu Krawczyszynowi ścieżki właściwego postępowania, a wręcz przeciwnie. Swoją wypowiedzią próbowała pani zdyskredytować jego osobę - oznajmił Skorupski. Zwrócił też uwagę, że Giemza to radna młoda stażem i nie powinna prezentować podczas sesji prywatnych opinii i poglądów. Dodał, że Krawczyszyn pełni mandat radnego nieprzerwanie od 25 lat i mieszkańcy, których reprezentuje, dają mu kredyt zaufania. - Mówi pani, że radny Krawczyszyn nie ma predyspozycji intelektualnych do wykonywania powierzonej mu funkcji. Kto dał pani takie prawo i kompetencje, aby oceniać możliwości intelektualne zebranych tu osób? Takie zachowanie jest co najmniej niegrzeczne, a śmiem twierdzić, że oscyluje w granicach łamania prawa, naruszając czyjąś godność i cześć, a więc dobra osobiste. Może warto byłoby wykazać się odrobiną pokory, a nie uważać się za kogoś, kto zjadł wszystkie rozumy - kontynuował radny. Wspomniał też, iż prawo samorządowe ciągle się zmienia i hipokryzją jest zarzucać komuś jego nieznajomość, jeśli samemu popełnia się tak kardynalne błędy jak naruszenie dóbr osobistych.
Skorupski podkreślił, że Giemza obraziła nie tylko Krawczyszyna, ale również pozostałych radnych z jego klubu, porównując ich do gęsi maszerujących za przywódcą stada. - Może zamiast oceniać i obrażać zainteresowałaby się pani intencjami członków klubu radnych, którzy zachowując wszelkie procedury prawne, chcieli uniknąć zamieszania związanego z zaprzysiężeniem wójta przed rozstrzygnięciem protestu wyborczego - kontynuował. Oznajmił też, że Giemza dzieli radę na lepszych i gorszych i zaproponował, aby skupić się na pracy na rzecz lokalnej społeczności.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Amarcin Permalink30 +13 Amarcin
RE: „Chodzi o to, aby złapać na czymś wójta...”
Maria jako kobieta ma większe jaja od Pana Wójta. Ten tylko potrafi obwiniac poprzednika i radę zamiast rozwiązywać problemy. Jak ludzie mają problemy to nawet telefonów nie odbiera...moze w tym czasie kręci kolejny reportaż ślubny i obrabia zdjęcia. Po co podjął się takiej funkcji skoro sie nie nadaje. Nawet kilku słów na pogrzebie własnego pracownika nie potrafi wygłosić...PORAŻKA!!!
2019-07-20 06:47 Cytować Zgłoś administratorowi
polo Permalink29 +11 polo
Gmina cudów
Kondratowice gmina cudów.
2019-07-12 18:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Krawczyszynka Permalink28 -8 Krawczyszynka
Mieszkaneczka
Cytuję Mieszkanka1:
Soltysie Kondratowic polecam zmienić fryzurę. Czasy podstawówki się skończyły. Jeżyki są dla dzieci... Chyba że próbuje Pan sobie dodać centymetrów...


A Pani to się chce dowartościować pisząc takie bzdury bo nie rozumiem związku. [censored]izm na całej linii.
2019-07-08 15:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink27 -14 Mieszkaniec
Rada Kondratowic
Cytuję dst:
A co ciebie obchodzi jego wygląd? Spójrz do lustra jak masz, potem wyjdź na wiochę i zrób coś pożytecznego a nie wylewasz swoje kompleksy.


Wyznawcy Krawczyszyna do obrażania jesteście pierwsi. Niech każdy patrzy na siebie i sam siebie ocenia. Gość dopiero będzie niewygodny jak faktycznie doprowadzi do tego referendum. A wszystko na to wskazuje hihi. Społeczeństwo wybrało to niech teraz zweryfikuje swój wybór. Co niektórych bedzie bolało.

Pozdrawiam
2019-07-08 14:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink26 -15 Gość
RE: „Chodzi o to, aby złapać na czymś wójta...”
Mieszkanka- zajmij się swoim idolem radnym krawczyszynem to jest dopiero okaz. Slyszałem, że dostał kopa w swój wielki tyłek ha.ha.ha.
2019-07-08 13:20 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink25 -11 dst
Ale ma problem!
A co ciebie obchodzi jego wygląd? Spójrz do lustra jak masz, potem wyjdź na wiochę i zrób coś pożytecznego a nie wylewasz swoje kompleksy.
2019-07-08 08:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkanka1 Permalink24 +16 Mieszkanka1
RE: „Chodzi o to, aby złapać na czymś wójta...”
Soltysie Kondratowic polecam zmienić fryzurę. Czasy podstawówki się skończyły. Jeżyki są dla dzieci... Chyba że próbuje Pan sobie dodać centymetrów...
2019-07-08 08:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Jemes Bond Permalink23 +8 Jemes Bond
RE: „Chodzi o to, aby złapać na czymś wójta...”
Cytuję Obik:
Cytuję Ewunia:
Kto tych ludzi wybrał? Jaki jest poziom społeczeństwa że takich …. wybierają?
Poczekajcie na relację z ostatniej sesji RG w Kondratowicach. Była to sesja absolutoryjna. Zgromadzeni mieszkańcy wygwizdali radnych.
Żenada...…..

Sama prawda.


PRAWDA !!!!!!.
2019-07-05 18:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Jemes Bond Permalink22 -2 Jemes Bond
RE: „Chodzi o to, aby złapać na czymś wójta...”
Cytuję Tymon:
Ostatnia sesja to.najlepszy dowód na to.,jak jeden wiejski gumofilc i kilka innych agrotwarzy rujnuje przyszłość mieszkańców tej gminy.


PRAWDA!!!!!!!!
2019-07-05 18:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Jemes Bond Permalink21 +5 Jemes Bond
RE: „Chodzi o to, aby złapać na czymś wójta...”
Cytuję Marzwna:
Oglądałam ostatnią sesję rady gminy i jedno mnie interesuje dlaczego przewodniczący rady gminy wstrzymał się od głosu gdy głosowali za wotum nieufności dla wójta oraz za absolutorium. Rozumiem że w ten sposób pokazał że ona nie wie co tam robi????? Jaki był argument że się wstrzymał. Czy może mi ktoś wyjaśnić bo nie rozumiem. Przecież on z wójtem powinno iść w parze A on nie wie czy popiera wójta czy nie?BRAWO ZGADZAM SIĘ w 100%.
2019-07-05 17:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.