Słoneczna pogoda coraz bardziej zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Na spacery po wałach wokół zbiorników w Białym Kościele chętnie wybierają się całe rodziny. Niestety, dla zdegenerowanych ludzi nie ma świętości. Pokazali to w nocy po Wielkim Piątku, kiedy całkowicie zniszczyli przygotowaną dla ludzi infrastrukturę turystyczną.
Chuligani zdewastowali zamontowane w Białym Kościele ławki i kosze na śmieci. Niedługo po zajściu burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk opublikowała wpis na portalu społecznościowym Facebook: - W nocy, z soboty na niedzielę, cztery kosze zostały wrzucone do wody, ławka została połamana, zniszczone znaki i tablice oraz znak przystanku komunikacji miejskiej. Zostało to zgłoszone na policję. Będę rozmawiać z Panem Komendantem Policji o dodatkowych patrolach w Białym Kościele, ale powiem szczerze, że jestem wściekła. Ktoś nie tylko nie potrafi uszanować tego wyjątkowego czasu świątecznego, ale tez za nic ma czyjąś pracę, publiczne nasze wspólne mienie i pieniądze. Jeśli ktokolwiek cokolwiek wie na ten temat i pomoże ująć bezmyślnych wandali, otrzyma ode mnie 1 000 zł nagrody – napisała burmistrz.
Sprawa mocno zbulwersowała mieszkańców, a wpis wywołał lawinę komentarzy. Internauci zgodnie wskazywali, że problem mógłby rozwiązać monitoring, a wandale powinni samodzielnie naprawić to, co zniszczyli.
Nie ma wytłumaczenia dla niszczenia publicznego mienia. Być może sprawcy robią to z nudy, chęci popisania się przed znajomymi, nadmiaru alkoholu lub dla zabawy. To jednak żadne usprawiedliwienie. Pamiętajmy, że nasza obojętność oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Widząc podobną sytuację, wystarczy zadzwonić na policję lub wezwać straż miejską. Mamy nadzieję, że wandale zostaną złapani i poniosą odpowiednie konsekwencje.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.