Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policjanci ruchu drogowego w powiecie strzelińskim oraz w całym kraju przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.
Funkcjonariusze będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.
Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Komentarze   

Kamil Permalink2 -1 Kamil
Co z tego
Co z tego smogu jak i tak ludzie będą jeździć tymi trupami . Policjant zabierze dowód a diagnosta wystawi pozytywną ocenę pojazdu "szwagier załatwi", zajmijcie się też stacjami diagnostycznymi które dopuszczają te trupy do jazdy . Druga sprawa to taka że inteligenci co montują fotowoltaike to niech brną w tą digitalizację i kupują elektryczne samochody a nie z rajchu roz.... bane Volkswageny audi itp.
2019-10-17 21:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Andzej Permalink1 +6 Andzej
RE: Strzelińscy policjanci 9 października przeprowadzą działania SMOG
W ramach akcji Smog nasi dzielni policjanci beda chodzić na piechote a nie jak na codzień wożą dupy radiowozami, nawet z komendy po bułeczki jadą radiowozem bo im sie nie chce przejsć 200 metrów. Wątpie raczej będą łapać i sprawdzać wydechy u innych kierowców a powinni zaczać od siebie.
2019-10-08 14:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz