Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KPP Strzelin interweniowali w Kuropatniku. Od zgłaszającego otrzymali informację, że drogą publiczną porusza się samochód marki Fiat, którego kierowca może być nietrzeźwy.
- W trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci, będąc w Kuropatniku przy ul. Kamiennej, dostrzegli auto wskazane w zgłoszeniu, zatrzymane poza drogą. W jego obrębie znajdowało się dwóch mężczyzn. Policjanci ustalili, że dokonali oni zatrzymania obywatelskiego 59 - letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, gdyż ten nie był w stanie jechać prosto - informuje oficer prasowy KPP Strzelin mł. asp. Łukasz Porębski.
W związku z wyczuwalną wonią alkoholu, kierującego poddano badaniu, które potwierdziło zawartość 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zawieźli kierującego na teren KPP Strzelin, aby wykonać dalsze czynności. Mężczyźnie grożą konsekwencje prawne wnikające z art. 178a p. 1 kodeksu karnego, czyli grzywna, bądź nawet kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
W tym miejscu warto pochwalić mężczyzn, którzy dokonali ujęcia obywatelskiego sprawcy.
Tekst ukazał się w 19 (1008) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Stefan Permalink2 +1 Stefan
Do Fedek
Bo kiedyś to glina Andrzej zwany „Imadełko” wpiernicz by spuścił i problemu by nie było. A teraz to wszyscy mają prawa i będą się skarżyć na interwencję mundurowych. I w ten sposób patologii ruszyć się nie da. Walka z wiatrakami....
2020-05-31 22:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Fedek Permalink1 +3 Fedek
Nie ma juz Policji
W tą samą noc na ul.Chopina od godziny 22.00 do 7.00 rano byly burdy,bijatyki,pijaństwo,glośne sluchanie muzyki!!!!Policja interweniowala 5 razy i nic nie zrobili....Ośmieszano policjantòw i kpiono z nich!!!!Nie wstyd Wam!!!!Policja w Strzelinie nie działa!!!!Boją się interweniować!!!!!
2020-05-31 21:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.