Dziś, 9 września, około godz. 2:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w strzelińskim Rynku. - Przybyły na miejsce patrol ustalił, że nieznany sprawca nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do uszkodzenia dwóch zaparkowanych samochodów osobowych (vw i peugeot) oraz znaku drogowego - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
Po zderzeniu, samochód sprawcy (osobowy ford) nie nadawał się do dalszej jazdy. Mimo to kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. W jaki sposób? Przepchał samochód z rynku aż w okolicę parku miejskiego. Miał pomocnika. Ucieczka niewiele mu jednak pomogła. - Dziś, w wyniku podjętych czynności służbowych, ustalono sprawcę - tłumaczy mł. asp. Łukasz Porębski. - Kierowca wskazał miejsce porzucenia samochodu. Jak wynika z akt postępowania, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, co jak twierdzi, było przyczyną ucieczki. Policjanci ukarali sprawcę mandatem w wysokości 1000 zł.
Niepierwszy to raz, w tym miejscu, szarże zuchwałych młodych kierowców, niekiedy pijanych, kończą się w taki sposób. Przypomnijmy, ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 28 sierpnia. Wówczas, po godz. 23 kierowca audi strącił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowane trzy samochody: mazdę, opla i daewoo. Kierująca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego. Młody kierowca został przebadany na zawartość alkoholu. Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety, w wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba i została przetransportowana do Strzelińskiego Centrum Medycznego.

Foto: Czytelnik

Komentarze   

Radar Permalink7 +3 Radar
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
1000,00 zł. mandatu to jakiś żart jest. Proponuję jeszcze konfiskatę tego rzęcha co narobił tyle szkody. Sprawcę wrzucić do lochu na zawsze.
Co do Strzelińskiego Rynku proponuję wprowadzić zakaz poruszania się wszystkich pojazdów oprócz furmanek i pojazdów ciągniętych przez konie. Kareta spokojnie nie łamiąc prawa podjedzie pod Ratusz. No cóż jakie miasto taki Rynek.
2020-09-11 10:22 Cytować Zgłoś administratorowi
truckdriverDST Permalink6 +3 truckdriverDST
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
Cytuję Wiadro:
Wystarczy wybudowac kilka progow i po sprawie.

Owszem,jest to rozwiazanie. Prosze sobie wyobrazic system rozbudowanego monitoringu. Rejestracja obrazu,odczyt tablic rejestr.i policja ma gagatka. Bez spalania paliwa. Bo przeciez tym sie tlumacza,brakiem paliwa lub brakiem wolnego patrolu.
2020-09-10 20:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiadro Permalink5 +1 Wiadro
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
Wystarczy wybudowac kilka progow i po sprawie.
2020-09-10 15:51 Cytować Zgłoś administratorowi
LM Permalink4 +4 LM
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
policja woli łapać rowerzystów - po co się narażać, statystyka gra a jeszcze będzie wstyd jak uciekną :lol:
2020-09-10 14:42 Cytować Zgłoś administratorowi
truckdriverDST Permalink3 +8 truckdriverDST
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
Pytanie do Pani Zablockiej... Czy Pani zacznie w koncu dzialac?? A moze nalezy apelowac o Pani ustapienie ze "stolka" Bedzie trzeba zainteresowac wszelakie media Wasza biernoscia.
2020-09-09 20:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dst Permalink2 +1 Dst
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
Rynek powinien być zamknięty dla ruchu pojazdów. I ktoś w końcu powinien O tym pomyśleć. Bo dzisiaj auta A jutro ktoś zginie. Tyle
2020-09-09 17:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Kraszewski Permalink1 +7 Kraszewski
RE: Szarżującego kierowcę ukarano mandatem 1000 zł
I po co było cwaniakować? :sigh:
2020-09-09 17:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.