×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu (w komunikacie dla powiatu strzelińskiego) wiatr w ciągu ostatnich 2h wyraźnie nasilił się. Notowane są porywy 70-90 km/h, a lokalnie osiągają 100 km/h. Stopień zagrożenia zmieniono z 1 stopnia na 2. W ciągu najbliższej 1h porywy dochodzące do 100 km/h będą nadal występować.
Porywisty wiatr spowodował wiele szkód w całym powiecie. Do tej pory straż pożarna miała dziesiątki interwencji. W Strzelinie m.in. na ul. Bolka I Świdnickiego powalone drzewo spadło na zaparkowany samochód, blokując całą szerokość jezdni. Interwencja była konieczna również na ul. Maczka, Kościuszki, Gajowej, przy strzelińskim liceum…
Podobna sytuacja była w innych miejscowościach powiatu. Strażacy wyjeżdżali do akcji m.in. w Wiązowie, Białym Kościele, Gęsińcu, Gębczycach, Zielenicach, Brzozie, Węgrach, Warkoczu, Brożcu, Chociwelu, Górcu, na drogę między Ludowem Polskim i Świnobrodem oraz Cierpicami i Sarbami.
W Gęsińcu drzewo spadło na dziecko. Konieczna była pomoc medyczna. Dziecko zabrała do szpitala karetka pogotowia ratownictwa medycznego.
W Krzywinie złamały się trzy słupy energetyczne.
Wiatr nadal wieje w porywach bardzo mocno, ale jak podaje BPM we Wrocławiu powinien ustać dziś około godz. 16. Niemniej komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Dlatego lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg.
Apelujemy o ostrożność.
{gallery}1/a93{/gallery}

Komentarze   

Olek Permalink1 +4 Olek
Rządzący do roboty
Od wielu lat trwają remonty chodników, zamiast myśleć do przodu i robić nowe nasadzenia drzew to zostawia się stare próchno. Czy geniusze od zagospodarowania przestrzennego mają wyobraźnie?, a kto sprawdza stan tych drzew?. Musi dojść do tragedii, ale żaden urzędnik przecież nie odpowie karnie.
2021-10-22 17:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.