W ostatnim czasie strzelińska policja dysponowana była do zdarzeń wywołanych przez skutki nadmiernej śliskości na drogach. Oficer prasowy KPP Strzelin mł. asp. Łukasz Porębski przypomina, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do znaków, to warunek bezpiecznej jazdy.
- W obecnym czasie kierowcy muszą wykazać się jeszcze większą czujnością i koncentracją. Nie tylko prędkość, ale i sposób wykonywania manewrów musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Z reguły oznacza to znaczne zredukowanie szybkości z jaką się poruszamy lub rezygnacja z wyprzedzania. W tym przypadku zasadne jest stosować zasadę ograniczonego zaufania. Gdyż nigdy nie możemy mieć pewności w jaki sposób zareaguje inni uczestnik ruchu. Pamiętajmy też, że w takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu, a nawierzchnia nie zawsze dobrze rokuje. Czasem niewielka ilość zamarzniętego deszczu lub śniegu może spowodować poślizg pojazdu - apeluje Porębski.
Policja zwraca też uwagę, że samochód musi być również przygotowany do zimy. Aktualny przegląd techniczny, prawidłowe oświetlenie, odpowiedni płyn do spryskiwaczy, sprawne wycieraczki, czy dokładnie odśnieżone szyby, to podstawowe elementy, na które musimy zwrócić uwagę.
- Apelujemy również do kierowców samochodów ciężarowych, aby pamiętali o odśnieżeniu naczep i plandek gdyż spadający śnieg może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Będąc już w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, włączmy wymagane światła i przede wszystkim zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. Przypominamy również, że piesi i rowerzyści muszą pamiętać o swoim bezpieczeństwie. W tym celu powinni zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczny dla kierowców - podkreśla oficer prasowy.



Foto: Zdjęcia wykonane dziś przed godz. 10 na trasie Strzelin – Przeworno

Komentarze   

Jaroslaw S Permalink7 +2 Jaroslaw S
Niedopełnienie obowiazkow
Dlaczego Policja KPP Strzelin i Prokuratura nie ścigają sprawców przestępstw? Służby powiatowe swoim zaniechaniem mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa 174 KK- Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
2021-12-22 21:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Teofil Permalink6 +2 Teofil
RE: Na drogach ślisko, a policja apeluje
przy takim stanie nawierzchni to najlepiej nie wykonywać podstawowych czynności i manewrów. nie należy uruchamiać silnika i broń Boże wyjeżdżać na drogę obsługiwaną przez służby. Szczególnie na drogi powiatu i przez te służby utrzymywane drogi wojewódzkie. gminne mogą być poza chodnikami a krajowe jak na dziś super.
2021-12-22 17:32 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink5 +4 ...
RE: Na drogach ślisko, a policja apeluje
Nawet nie mam ochoty komentować tych słów policjanta ;/
2021-12-21 20:10 Cytować Zgłoś administratorowi
inga Permalink4 +13 inga
wstyd
Panie oficerze prasowy KPP Strzelin- na nic Pański wywód o przestrzeganiu przepisów, stosowaniu się do znaków itd.. Tu nie kierowcy są winni tylko osoby odpowiedzialne za utrzymanie dróg w powiecie!!!! Drugi raz w tym miesiącu powiat strzeliński jest wskazywany jako ten, w którym nie mogą sobie poradzić z utrzymaniem dróg a samochody ześlizgują się do przydrożnych rowów. Może jakaś pogadanka dla osób odpowiedzialnych za taki stan dróg a nie tylko pouczanie kierowców?
2021-12-21 17:10 Cytować Zgłoś administratorowi
! Permalink3 +17 !
RE: Na drogach ślisko, a policja apeluje
Cytuję Bujk:
Niestety poraz kolejny nieudacznicy nie poradzili sobie, ale był czas przywyknąć! Kierowcy powinni zawiadomić kogo trzeba aby pogonić to towarzystwo. Żenada!!! Wypieprzyć Gulczyńskiego i dyrektora PZD!

natychmiast na zbity pysk
2021-12-21 16:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Bujk Permalink2 +18 Bujk
Mrozik
Niestety poraz kolejny nieudacznicy nie poradzili sobie, ale był czas przywyknąć! Kierowcy powinni zawiadomić kogo trzeba aby pogonić to towarzystwo. Żenada!!! Wypieprzyć Gulczyńskiego i dyrektora PZD!
2021-12-21 13:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink1 +6 Mieszkaniec
koniec tego
Jak myślicie pisowskie TVP wzięło by ta sprawę do nagłośnienia ?wydaje mi się że tak wkoncu rządzi ktoś z PO :).
2021-12-21 12:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.