Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 0.50 złotych. Brak wpłaty oznacza zwrot przesyłki do nadawcy. Prosimy uregulować należność klikając w podany link. Dostałeś SMS o takiej treści? Uważaj to oszustwo!
Coraz częściej dolnośląscy policjanci informowani są o oszustach podszywających się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o dopłacie do przesyłki. Wiadomość, który otrzymuje potencjalna ofiara jest zazwyczaj o treści: Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 0.50 złotych lub twoja paczka o numerze PL….. wymaga dopłaty na sumę 0,87 złotych. Brak wpłaty oznacza zwrot przesyłki do nadawcy. Prosimy uregulować należność klikając w podany link https://… . Foto: KPP Strzelin
Osoba oczekująca na przesyłkę lub paczkę po otrzymaniu takiej wiadomość staje się łatwym celem dla przestępców. Wchodzi w przesłany link, który zawiera wirusy. Zainfekowany telefon to cenne źródło informacji dla przestępców. Loginy, hasła, które zostały wprowadzone na telefonie komórkowym do internetowych kont lub aplikacji bankowych, dostają się w niepowołane ręce przestępców, którzy w bardzo krótkim czasie wyczyszczą nasze konta.
- Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożność i dokładne czytanie wiadomości tekstowych od rzekomych kurierów, operatorów sieci komórkowych lub innych firm – podkreśla mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Pamiętaj, aby nie wchodzić w przesłane linki i nie podawać żadnych kodów BLIK lub danych z kart płatniczych oraz kredytowych. Poświęcenie kilku minut na zweryfikowanie wiadomości może uchronić nas przed utratą kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.


Komentarze   

Las Vegas Permalink3 0 Las Vegas
RE: Ostrzegamy przed oszustami
Pan ze zdjęcia wygląda mi na takiego co wysyła sms z wirusami. :-x
2021-12-28 11:06 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 0 cześ
RE: Ostrzegamy przed oszustami
A ktoś ściga te szmaty co wysyłają te sms-y ???
2021-12-28 08:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Ostrzegamy przed oszustami
od lat czytam że policja ostrzega. po jaki poseł ostrzega? policja robi taki zakup kontrolowany i dopłaca te 50 groszy. policyjnemu słupowi hakerzy włamują sie na konto i je czyszczą. policja ma swoich specjalistów, którzy namierzą hakerów a sprawę się nagłośni w mediach w tym celu aby kolejni hakerzy nie mieli pewności czy aby znowu nie są podpuszczani. jeżeli policja tylko ostrzega to efekt jest taki jak i ja ostrzegam drogowców że jest zima i że jest/będzie ślisko. policja ostrzega że jak podasz komuś pesel to on weźmie kredyt na twój rachunek ale taki bank czy firma pożyczkowa współuczestnicząca w oszustwie i dająca kredyty na telefon jest bezkarna a współpracuje z oszustami w sposób świadomy dając pieniądze na telefon. organy ścigania ścigają frasyniuka za jego krytyczne wypowiedzi ale świadomie pozostają bezczynne w łapaniu przestępców seryjnych. AK rozstrzeliwało polaków współpracujących z niemcami ale do wroga głównego nie strzelała. policja rozprawi się z nieodśnieżonym samochodem ale oszuści internetowi masowi są bezkarni. takie polskie miłosierdzie/pierdołowatość ( niepotrzebne skreślić)
2021-12-27 13:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.