Strzelińscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań, do których dochodziło od pewnego czasu na terenie miasta. Łupem złodzieja, który włamywał się do altan ogrodowych i piwnic, padały wartościowe przedmioty, głównie elektronarzędzia.
Włamywaczem okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego, któremu postawiono już zarzuty. Policjantom udało się także odzyskać część skradzionych rzeczy, które – jak się okazało – sprawca zastawiał w lombardach, w sąsiednich miastach. – Niezwłocznie podjęte czynności służbowe oraz analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie dodatkowy zarzut, dotyczący dewastacji klatki schodowej na szkodę lokalnej wspólnoty mieszkaniowej – informuje asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. – Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone 4 października, a dotyczyło uszkodzenia drzwi do pomieszczeń piwnicznych, nadpalenia włączników świateł na klatce schodowej oraz naniesienia na ściany klatki schodowej za pomocą farby napisów, m.in. niecenzuralnej treści – dodaje asp. Porębski. Za popełnione czyny 19-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Na ten temat pisaliśmy w nr 40 (1128) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

FF Permalink4 +3 FF
RE: Włamywacz stanie przed sądem
Cytuję Ewelina112:
U nas ten złodziej przesiaduje pod blokiem i nic sobie z tego nie robi ....Jest tupet ukraść i przyjść do dziewczyny jakby nigdy nic .

Bo to jest porażka naszego systemu prawnego. Prokuratura zamiast stosować izolację daje dozory, które są kpiną, potem śmieszny wyrok lub zawarcie porozumienia i taki delikwent śmieje się pokrzywdzonym w oczy.
2022-10-23 12:05 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink3 +4 TruckdriverDST
Cytuję Ewelina112:
U nas ten złodziej przesiaduje pod blokiem i nic sobie z tego nie robi ....Jest tupet ukraść i przyjść do dziewczyny jakby nigdy nic .

Jestem ciekaw kto to... Łapy obciąć i będzie spokój a zarazem przestroga dla innych podobnych....
2022-10-22 12:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Ewelina112 Permalink2 +4 Ewelina112
2022-10-21 17:39 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
usa to kraj emigrujących odpadków umysłowych i ekonomicznych ale ma ono swoje zasługi. usa wymyśliły jazz i westerny. no i dobre kary wymyśliły. dawno temu czytałem w prasie że w usa drobnych złodzieji się stawia na ruchliwym skrzyżowaniu we własnej miejscowości i ukrzyżowuje ich na 12 godzin dziennie przez 3 mce tablicami z napisem np " jestem złodziejem, kradłem w lidlu" albo napisem jestem wandalem, niszczyłem elewacje graffittii". stojący w korkach kierowcy czyli każdy obejrzał sobie kilka razy kolesia i koleś był spalony w danej miejscowości.
w polsce ten złodziej anonimowo posiedzi w pierdlu z innymi złodziejami i udoskonali fach złodziejski i fach unikania złapania przez gliny. po wyjściu z pierdla wydziara sobie majora i już nie będzie kradł wiertarek ale samochody. sądy szlifują talenty złodzieji.
2022-10-21 15:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.