Policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy. Foto: KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań, do których dochodziło od pewnego czasu na terenie miasta. Łupem złodzieja, który włamywał się do altan ogrodowych i piwnic, padały wartościowe przedmioty, głównie elektronarzędzia.
Włamywaczem okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego, któremu postawiono już zarzuty. Policjantom udało się także odzyskać część skradzionych rzeczy, które – jak się okazało – sprawca zastawiał w lombardach, w sąsiednich miastach. – Niezwłocznie podjęte czynności służbowe oraz analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie dodatkowy zarzut, dotyczący dewastacji klatki schodowej na szkodę lokalnej wspólnoty mieszkaniowej – informuje asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. – Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone 4 października, a dotyczyło uszkodzenia drzwi do pomieszczeń piwnicznych, nadpalenia włączników świateł na klatce schodowej oraz naniesienia na ściany klatki schodowej za pomocą farby napisów, m.in. niecenzuralnej treści – dodaje asp. Porębski. Za popełnione czyny 19-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Na ten temat pisaliśmy w nr 40 (1128) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
FF
RE: Włamywacz stanie przed sądem
Ewelina112 powiedziała :
U nas ten złodziej przesiaduje pod blokiem i nic sobie z tego nie robi ....Jest tupet ukraść i przyjść do dziewczyny jakby nigdy nic .
Bo to jest porażka naszego systemu prawnego. Prokuratura zamiast stosować izolację daje dozory, które są kpiną, potem śmieszny wyrok lub zawarcie porozumienia i taki delikwent śmieje się pokrzywdzonym w oczy.

0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Włamywacz stanie przed sądem
Ewelina112 powiedziała :
U nas ten złodziej przesiaduje pod blokiem i nic sobie z tego nie robi ....Jest tupet ukraść i przyjść do dziewczyny jakby nigdy nic .
Jestem ciekaw kto to... Łapy obciąć i będzie spokój a zarazem przestroga dla innych podobnych....

0
Gravatar
Ewelina112
RE: Włamywacz stanie przed sądem
U nas ten złodziej przesiaduje pod blokiem i nic sobie z tego nie robi ....Jest tupet ukraść i przyjść do dziewczyny jakby nigdy nic .
0
Gravatar
spajker.
RE: Włamywacz stanie przed sądem
usa to kraj emigrujących odpadków umysłowych i ekonomicznych ale ma ono swoje zasługi. usa wymyśliły jazz i westerny. no i dobre kary wymyśliły. dawno temu czytałem w prasie że w usa drobnych złodzieji się stawia na ruchliwym skrzyżowaniu we własnej miejscowości i ukrzyżowuje ich na 12 godzin dziennie przez 3 mce tablicami z napisem np " jestem złodziejem, kradłem w lidlu" albo napisem jestem wandalem, niszczyłem elewacje graffittii". stojący w korkach kierowcy czyli każdy obejrzał sobie kilka razy kolesia i koleś był spalony w danej miejscowości.w polsce ten złodziej anonimowo posiedzi w pierdlu z innymi złodziejami i udoskonali fach złodziejski i fach unikania złapania przez gliny. po wyjściu z pierdla wydziara sobie majora i już nie będzie kradł wiertarek ale samochody. sądy szlifują talenty złodzieji.
0

Przeczytaj też