Przedstawiamy zdarzenia z kroniki policyjnej, do których w miniony poniedziałek byli wzywani strzelińscy policjanci.

***

W poniedziałek, 5 czerwca, w Gębicach policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę (mieszkaniec powiatu strzelińskiego), który nakazem sądu był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

***

5 czerwca w Strzelinie przy ul. Bolka I Świdnickiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że 35-letni kierujący (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdów mechanicznych. Jak ustalono pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych.

***

5 czerwca mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX zakupił artykuły elektryczne. Jak ustalono na wskazane w ogłoszeniu konto pokrzywdzony dokonał wpłaty, jednak zakupionego towaru lub zwrotu pieniędzy nie otrzymał. Od pokrzywdzonego przyjęto stosowne zawiadomienie.

***

5 czerwca mieszkaniec powiatu strzelińskiego poinformował policję, że nieznany sprawca w Strzelinie przy ul. Jana Długosza podpalił 6 koszy na śmieci na szkodę właścicieli przyległych posesji.

***

5 czerwca mieszkaniec powiatu strzelińskiego powiadomił policję, że nieznany sprawca dokonał kradzieży 13 metrów kabla elektrycznego, zasilającego pompy w oczyszczalni ścieków w Wiązowie, powodując straty znacznych wartości na szkodę UMiG Wiązów.

***

5 czerwca mieszkaniec gminy Kondratowice powiadomił policję o pożarze pomieszczenia gospodarczego w Księginicach Wielkich. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. Jak ustalono spaleniu uległ garaż blaszany, w którym znajdował się skuter, betoniarka, piła spalinowa oraz elektronarzędzia znacznej wartości. Na miejscu wykonano oględziny w tym dokumentację fotograficzną.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.