Niedawno odbył się XVII Marsz na Orientację, którego organizatorami byli Zespół Placówek Oświatowych w Strzelinie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Ziemi Strzelińskiej w Strzelinie. Nadzór nad zawodami pełnił sędzia ogólnopolski Krzysztof Lucima oraz przodownik imprez na orientację Mariusz Lucima. Patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Strzelinie.
W zawodach wzięło udział 9 drużyn z województwa dolnośląskiego. Oficjalnie imprezę otworzyli starosta strzeliński Marek Warcholiński oraz dyrektor ZPO w Strzelinie Beata Schaffner. Po uroczystym rozpoczęciu, drużyny wraz z opiekunami udały się na Gromnik, gdzie rozpoczęły się zmagania. Zadaniem każdej drużyny było pokonanie trasy 4400 metrów oraz odnalezienie 8 punktów kontrolnych na trasie, której wyznaczeniem zajęli się Krzysztof i Mariusz Lucima ze strzelińskiego PTTK. Najlepiej spośród wszystkich drużyn poradzili sobie uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Strzelinie (gimnazjum przysposabiające do pracy poprzez OHP) i to do nich należało miejsce na najwyższym stopniu podium. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego ze Szklarskiej Poręby, dla której był to debiutancki udział. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Strzelinie. Najlepszą w kategorii Ośrodków Szkolno-Wychowawczych okazała się drużyna z Piławy Górnej, drugie miejsce zajęła drużyna z Dzierżoniowa, a na trzecim uplasowała się drużyna z Trzebnicy.
Należy wspomnieć o tegorocznych sponsorach: Starostwie Powiatowym w Strzelinie, Lokalnej Grupie Działania Gromnik w Strzelinie, Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie, Piekarni „Muszyński” w Szczawinie, Hurtowni art. Spożywczych „VIKA” w Szczawinie oraz Firmie „Etoll” w Strzelinie. Bez ich pomocy impreza nie mogłaby się odbyć.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.