Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od dziś jest już dostępny najnowszy 960 numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W wydaniu piszemy oczywiście o wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale prezentujemy nie tylko powszechnie znane wyniki, lecz podajemy szczegóły związane z głosowaniem w naszym powiecie. Okazuje się, że wyniki u nas są zupełnie inne niż...
Na str. 4 opisujemy sytuację związana z kierowcą straży pożarnej, który w opinii mieszkańca naszego powiatu, prowadził wóz bojowy pod wpływem alkoholu i omal nie spowodował wypadku.
Ponownie rozmawialiśmy z mieszkańcami gminy Wiązów w ulicznej sądzie. Pytaliśmy ich, czego im w Wiązowie brakuje.
Rzadka sytuacja (jak na gminy) może spotkać wójta gminy Kondratowice. Grozi mu kara z to, że chciał wypełnić ustawowy obowiązek względem nauczycieli.
Trwają wybory sołeckie we wsiach gminy Borów. Kto została sołtysem w poszczególnych miejscowościach i kogo ludzie wybrali do rad sołeckich?
Czy nauczyciele otrzymają wynagrodzenie za dni, w których strajkowali? O tym piszemy na str. 7.
W numerze relacjonujemy obchody dni gminy Przeworno.
W numerze piszemy też o dniach otwartych w dwóch szkołach średnich naszego powiatu, w tym podajemy jaką mają ofertę dla przyszłych uczniów. Ponadto prezentujemy tegorocznych absolwentów strzelińskiego liceum.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz