Jak co tydzień, we wtorek, oddajemy do Waszych rąk najnowszy numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W 967 wydaniu powiatowego tygodnika piszemy o tragicznym wydarzeniu, do którego doszło w minionym tygodniu w Białym Kościele. Na górnym stawie utopił się wędkarz. A zaledwie tydzień temu naszym głównym tematem była właśnie woda i bezpieczeństwo nad nią. O szczegółach tragicznego wydarzenia przeczytać można na str. 6. W nawiązaniu do tego zdarzenia, na stronie 7, rozmawiamy z naczelnikiem OSP Nowolesie, jednostki, która zajmuje się m.in. ratownictwem wodny, Jakich rad udziela wszystkim, którzy wybierają się nad wodę?
Mija rok funkcjonowania Strzelińskiej Komunikacji Publicznej. Jak po tym czasie oceniają ludzie jej działanie?
Sporo miejsca w numerze poświęcamy gospodarce śmieciowej w kilku gminach. Gdzieniegdzie towarzyszyło temu spore zamieszanie.
W gminie Przeworno przez dobę z hydrantu lała się woda. Dlaczego do tego doszło? Od kilkunastu dni trwają żniwa. Niestety, sytuacja na polach wygląda źle, o czym mówią rolnicy i urzędnicy.
Podajemy, jak w naszych szkołach średnich wypadli tegoroczni maturzyści.
Ostatni czas nie jest łatwy dla szpitala. Na domiar tego niedawno z pracy w radzie nadzorczej tej placówki zrezygnowali wszyscy jej członkowie.
Trochę przypadkowo w jednym numerze piszemy dwa razy o krwiodawstwie, ale jest to pokazane w dwóch różnych odsłonach. Przyglądamy się również ofercie ośrodka wypoczynkowego w Białym Kościele, a dokładniej bazie noclegowej. Czy jest ona na kieszeń zwykłego wczasowicza?
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

Komentarze   

Mm Permalink3 +1 Mm
RE: Zapraszamy do kolejnego numeru Słowa
Cytuję Gazeta:
Ale napisali, że utonął, czyli jeden...


Niefortunny tytuł ....,
2019-07-18 08:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Gazeta Permalink2 0 Gazeta
vvv
Ale napisali, że utonął, czyli jeden...
2019-07-17 22:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Jurek Permalink1 +9 Jurek
RE: Zapraszamy do kolejnego numeru Słowa
Tytuł sugeruje, że utonęły dwie osoby, wędkarz i strażak .......
2019-07-17 19:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.