Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ładna, jak na jesień, pogoda sprawia, że wielu z nas wykorzystuje promienie listopadowego słońca, by w weekendy odwiedzać ciekawe miejsca naszego powiatu. Tradycyjnie, niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się czerwony szlak na Gromnik, biegnący od Strzelina przez Gościęcice.
Pewną ciekawostką, dla tych co chcieliby udać się nieco na południe od najwyższego szczytu Wzgórz Strzelińsko - Niemczańskich, jest ławka z widokiem na…? No, właśnie…
Pomiędzy Romanowem (wsią położoną najbliżej Gromnika), a Dobroszowem, tuż obok skrzyżowania z odbiciem na Pogrodę, znajduje się nietypowa ławka. Jej nietypowość polega nie tylko na lokalizacji (stoi samotnie przy drodze obok pól), ale także na wielkości, czytaj długości. Ma bowiem ponad 4 metry i jednocześnie może na niej usiąść nawet 8 osób. Ławka jest pozostałością dawnego obskurnego betonowego przystanku, o czym świadczą kształt fundamentów na których stoi. Choć przystanku już nie ma, sama ławka jest bez niego znacznie ciekawsza i można powiedzieć, że jest taką mini atrakcją tego miejsca. Warto na niej przycupnąć, chwilę odpocząć i popatrzeć na południowo - wschodnią panoramę rozciągającą się między Gromnikiem, Przewornem, a Ostrężną.

Komentarze   

On Permalink2 0 On
RE: Ławka z widokiem (prawie) na góry
Ale modelka ...?
2019-12-01 20:59 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink1 +2 nikt
RE: Ławka z widokiem (prawie) na góry
Bardzo ciekawy i kontrowersyjny tekst. Co prawda nie zgadzam się z częścią tez postawionych przez autora ( przez skromność, podejrzewam anonimowego) lecz i tak było warto poświecić te kilka minut dla tej intelektualnej orgii.
2019-12-01 15:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz