Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W niedzielę 12 stycznia, odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w powiecie strzelińskim. W związku z tym pragniemy Państwu przekazać kilka porad dotyczących bezpiecznego kwestowania. W placówkach oświatowych policja przeprowadziła szkolenia dla wolontariuszy mając na uwadze bezpieczeństwo podczas zbierania pieniędzy do puszek.
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, w głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer itp.
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach uznawanych za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
Starajcie zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli jest to możliwe opiekę osób starszych. Szczególnie ważne jest abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystając z pomocy Waszych znajomych lub bliskich. Zwracajcie się, jeżeli będziecie tego potrzebowali, o pomoc do policji lub straży miejskiej.
Jeżeliby doszło do tego, że ktoś będzie próbował zabrać puszkę wolontariuszowi, pamiętajcie, że życie i zdrowie jest najważniejsze, a więc nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki. Starajcie się zapamiętać, jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastnika, w jakim kierunku uciekł, do jakiego samochodu wsiadł i natychmiast powiadomcie o tym policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997, 112. lub bezpośrednio do dyżurnego strzelińskiej Policji 717834200, 717834222.
asp. szt. Ireneusz Szałajko

Dodaj komentarz