W niedzielę 12 stycznia, odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w powiecie strzelińskim. W związku z tym pragniemy Państwu przekazać kilka porad dotyczących bezpiecznego kwestowania. W placówkach oświatowych policja przeprowadziła szkolenia dla wolontariuszy mając na uwadze bezpieczeństwo podczas zbierania pieniędzy do puszek.
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, w głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer itp.
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach uznawanych za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
Starajcie zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli jest to możliwe opiekę osób starszych. Szczególnie ważne jest abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystając z pomocy Waszych znajomych lub bliskich. Zwracajcie się, jeżeli będziecie tego potrzebowali, o pomoc do policji lub straży miejskiej.
Jeżeliby doszło do tego, że ktoś będzie próbował zabrać puszkę wolontariuszowi, pamiętajcie, że życie i zdrowie jest najważniejsze, a więc nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki. Starajcie się zapamiętać, jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastnika, w jakim kierunku uciekł, do jakiego samochodu wsiadł i natychmiast powiadomcie o tym policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997, 112. lub bezpośrednio do dyżurnego strzelińskiej Policji 717834200, 717834222.
asp. szt. Ireneusz Szałajko

Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.