Brawo! Wiem, że tak nie powinno zaczynać się poważnego felietonu, ale inne słowo nie przychodzi mi do głowy. W poprzednich materiałach często martwiłem się (nie ma co ukrywać) o związane ze stanem epidemii – posłuszeństwo obywateli i stosowanie się do coraz to nowych zakazów i zasad, wprowadzanych przez rząd.
Jeszcze kilka dni temu widywało się grupy ludzi na spacerach, w sklepach (zwłaszcza tych większych), bez zachowania odległości – zakupy robiło jednocześnie wiele osób. Większość bez rękawiczek, a maseczki bywały rzadkością. Taka sytuacja miała miejsce w całej Polsce, w mediach apelowano, proszono, ostrzegano.
I w końcu kilka dni temu, w związku z narastającą niebezpiecznie falą zarażeń i coraz większą liczbą zgonów – rząd postanowił „dotkliwie” zaostrzyć zasady funkcjonowania obywateli poza domem. Pomyślałem – czy tym razem ludzie posłuchają i zastosują się do rozporządzeń? Czas przedświąteczny, więc i zakupy będą większe; co prawda tegoroczna Wielkanoc nie będzie czasem „spędu” krewnych, ale przyzwyczajeń i nawyków nie zmienimy z dnia na dzień. Zakupy zrobimy jeszcze co najmniej raz. Postanowiłem samochodowo i bezpiecznie zobaczyć, jak teraz (kiedy do sklepu może wejść ograniczona ilość osób) obywatele dokonują zakupów. Moi drodzy, miłe zaskoczenie! Przed dwunastą, pod kilkoma marketami 99% to seniorzy, zgodnie z zaleceniami. Po godzinie 12 podjechaliśmy pod Polo w Wiązowie. Szok, bo wcześniej zakupów dokonywano tam mało bezpiecznie; sytuacja „spiętrzała się” tak, że w pewnym momencie kierownictwo sklepu „porcjowało” klientów – wpuszczano ich partiami. A w piątek zupełnie odmienny obraz: ludzie ( dziwne, ani jednego seniora na moje oko) przed sklepem cierpliwie czekali zaopatrzeni w rękawiczki (w razie braku, można było, jak chyba wszędzie, pobierać je w przedsionku sklepu), część w maseczki. Ludzie stali w sporych odległościach od siebie, a wózki jeździły z „rąk do rąk” i nikt się do nikogo nie zbliżał.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

perun Permalink3 0 perun
RE: Dyscyplina jak w wojsku!
Cytuję Ala:
Okazuje się, że niema problemu z "posłuszeństwem obywateli". 99,99% założyło na twarze coś, co nie uchroni przed zarazeniem wirusem, spowoduje natomiast komplikacje zdrowotne w przyszłości. Minister zdrowia mówił zresztą, że jesienią będziemy mieli nową falę zachorowań.

Niestety głos rozsądku odosobniony , reszta owczy pęd .
2020-04-30 19:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Ala Permalink2 -3 Ala
RE: Dyscyplina jak w wojsku!
Okazuje się, że niema problemu z "posłuszeństwem obywateli". 99,99% założyło na twarze coś, co nie uchroni przed zarazeniem wirusem, spowoduje natomiast komplikacje zdrowotne w przyszłości. Minister zdrowia mówił zresztą, że jesienią będziemy mieli nową falę zachorowań.
2020-04-30 16:13 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 +1 cześ
kolejka z prl-u
weź tam stój tyle czasu, parodia jakaś!!!
2020-04-28 20:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.