W najnowszym, 1009 numerze Słowa Regionu piszemy o mężczyźnie, który jeszcze niedawno uchodził za okaz zdrowia i siły. Dziś zmaga się z niezwykle rzadką chorobą i potrzebuje naszej pomocy.
W ubiegłym tygodniu opisywaliśmy godną naśladowania postawę dwóch mieszkańców, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Dziś opisujemy historię sołtysa, który pomógł mężczyźnie który zasłabł, choć inni przeszli obok niego obojętnie. Zaglądamy też do szkół i pytamy o matury. Jak to będzie wyglądało u nas? Sytuacja w szpitalu staje się bardzo poważna. Do placówki wkroczył wyznaczony przez sąd zarządca. Jaki los czeka tę placówkę zdrowia? Wydawało się, że strzeliński ratusz ma już wykonawcę, który go wybuduje. Jest jednak inaczej, gdyż firma, która przegrała przetarg odwołała się od decyzji komisji konkursowej. Burzliwie było na sesji w Kondratowicach, gdzie głównym tematem były stawki za śmieci. Piszemy też o kulisach przelotu balonów nad Strzelinem. W numerze kolejny wywiad z cyklu „prawie jak spowiedź”.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.