Do powracających kryzysowych sytuacji w strzelińskim szpitalu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nawet w tym kontekście obecna sytuacja wydaje się jednak szczególnie poważna. W marcu bieżącego roku zarząd szpitala złożył wniosek o upadłość spółki. Jak obecnie wygląda sytuacja szpitala?

Mimo czasowego ograniczenia funkcjonowania sądów, pod koniec kwietnia sąd zawezwał spółkę do uzupełnienia wniosku upadłościowego, w efekcie czego został powołany tymczasowy nadzorca sądowy. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że organy spółki (Prezes, Rada Nadzorcza, Zgromadzenie Wspólników, czyli Zarząd Powiatu – red.) rozważają przekształcenie wniosku upadłościowego we wniosek restrukturyzacyjny, co pozwoliłoby na dalsze prowadzenie przez szpital działalności leczniczej. – Sytuacja szpitala jest wyjątkowa – przyznaje wicestarosta, Aleksander Ziółkowski. – Z jednej strony radzi sobie w obecnej trudnej sytuacji zadziwiająco dobrze, z drugiej, respektując przepisy prawa, zarząd szpitala zmuszony był do złożenia wniosku upadłościowego. Celem naszych działań nie jest w żadnej mierze zaprzestanie działalności, dlatego podejmujemy i będziemy podejmować wszystkie możliwe kroki w celu wyjścia z obecnej sytuacji – dodaje.
W ubiegłym tygodniu przedstawiciele powiatu strzelińskiego wzięli udział w trzech ważnych spotkaniach: z włodarzami gmin naszego powiatu, dyrektorem Dolnośląskiego Oddziału NFZ, Zbigniewem Terekiem, oraz wojewodą dolnośląskim, Jarosławem Obremskim.
Tekst ukazał się w 21 (1010) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.