Od wczoraj, 18 czerwca, przez Strzelin i okolice przeszły gwałtowne ulewy. Kolejny raz w tym miesiącu. Kanalizacja deszczowa na terenie miasta nie poradziła sobie z nadmiarem wody: zalane zostały ulice, a woda wdzierała się na posesje mieszkańców. Po ulewie dramatycznie wygląda także sytuacja w gminie Przeworno.
W Strzelinie na kilku ulicach, a szczególnie na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego ze Staromiejską, można dziś zaobserwować duże ilości błota i wody. Na ulicy Źródlanej i Górzystej, opróćz błota, leżą sporej wielkości kamienie, które woda wymyła z przydrożnych pól. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy od rana mierzą się ze skutkami nawałnicy. Wcześniej chronili oni swoje domy, ustawiając worki z piaskiem. Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższym wydaniu Słowa Regionu.

Komentarze   

Olka Permalink4 +3 Olka
Takie miasto
Tutaj wrony zawracają, miasto nawet z takimi opadami nie może sobie poradzić, zreszta nie tylko z tym
2020-06-19 22:29 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink3 +9 dst
woda
A może warto zmobilizować samorządy do działania PZD kosi pobocza na pol metra a rowy i rzeki porasta tak gesta roslinnosc ze nawet nie ma szans zeby po zwyklym deszczyku woda zalega na drogach i polach tak samo przez wszystkie lata susz w miescie studzienki burzowe nie byly czyszczone po kazdym deszczu na ulicy Bolka I Świdnickiego i w sumie i reszcie miasta wszystkie studzienki wybijaja najlepiej miesiac przed wyborami pokazac jak sie stara i dba o gminy i powiat a na drugi dzień po wyborach gdy znowu sie zasiada na stołkach zapomina sie o wyborcach i powiecie poniemieckie systemy buzowe sa zaniedbane stawy bez odplywu a mułu na kilka metrow
2020-06-19 22:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dest Permalink2 +2 Dest
RE: Zalane domy i ulice, lokalne podtopienia
Deszcz który pada to bardzo dobra wiadomość a przedstawia się jak straszne nieszczęście wystarczy nauczyć się wodę gromadzić na czas kiedy jest okres suszy
2020-06-19 18:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Woda Permalink1 -1 Woda
Woda
Woda
2020-06-19 11:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.