Jeszcze kilka lat i będzie potrzebny bardzo gruntowny remont, żeby budynek mógł pełnić „jakąś” funkcję. Dzisiaj generuje jedynie koszty, a zainteresowanych kupnem jak na lekarstwo.

W gminach powiatu strzelińskiego są pałace, które w czasach swojej świetności, czyli do połowy XX w., zachwycały. Dziś część z nich popada w ruinę, jak ten w Mańczycach czy Żelowicach, ale inne miały więcej szczęścia. To tych należy np. pałac w Borku Strzelińskim lub Górcu. Jeżeli chodzi o Borek Strzeliński, to całe założenie pałacowo-folwarczne trafiło w prywatne ręce i pełni funkcję hotelowo-restauracyjną z salą weselną. Nieco inaczej rzecz się ma w Górcu.
Właścicielem nieruchomości jest powiat strzeliński. Trzy lata temu, w poprzedniej kadencji samorządu, nieruchomość trafiła na rynek. Została wystawiona na sprzedaż. Do tego czasu znajdował się tam dom dziecka. Dzieci zostały przeniesione do wynajętego w tym celu budynku w Strzelinie. Rozstrzygnięcie pierwszego przetargu wyznaczono na 22 września 2017 r., ale nie zjawił się żaden oferent. - Od czerwca 2017 r. do dziś ogłoszono kilkanaście przetargów na sprzedaż nieruchomości w Górcu – powiedziała Anna Horodyska, starosta strzeliński.

Tekst ukazał się w 41 (1030) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Gniady Permalink1 +1 Gniady
Za drogo dla firmy Matka& corka
Założe się ,że ostatecznie Matka & Córka kupią ten obiekt, czas gra na mega promocję cenową...
2020-10-28 14:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.