Wybierając się do starostwa, żeby załatwić jakąś sprawę, pamiętajmy o telefonie komórkowym. I to nie tylko tym sprawnym, ale również tym leżącym bezużytecznie w domu. Na twój gest czekają w schronisku.

Niemal w każdej szkole naszego powiatu prowadzone są, lub były, akcje zbierania nakrętek z plastikowych butelek, potocznie nazywanych PET-ami. Środki, jakie w ten sposób pozyskiwano, najczęściej trafiały do osób niepełnosprawnych jako dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Tym razem na celowniku ekologów znalazły się elektrośmieci, czyli np. stare telefony komórkowe i baterie. - Jako powiat włączyliśmy się do akcji zbierania i zagospodarowywania elektrośmieci – powiedziała Anna Horodyska, starosta strzeliński. - Zapraszamy mieszkańców powiatu do starostwa, gdzie można oddać niepotrzebne już urządzenia typu telefon komórkowy...

Tekst ukazał się w 41 (1030) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

nikt Permalink3 +5 nikt
RE: Możesz pomóc, nie wyrzucaj byle gdzie
Cytuję dst:
A kiedy powiat się włączy do akcji naprawiamy drogi do miejscowości znajdujących się w powiecie strzelińskim? Znowu organizowanie czegoś co powinno być zapewnione przy odbiorze śmieci komunalnych, każdy z nas zużywa baterie, żarówki i co mam z nimi zrobić? czekać aż raz w roku będą odbierać elektrośmieci? ile osób przetrzymuje w domu zużyte baterie i żarówki? Szpital idzie pod młotek na drogi nie ma kasy to co można robić w powiecie? zbierać zużyte baterie! jest o czym pisać, fota w gazecie, teraz pewnie specjalna nagroda się należy!

No przecież się włączył. Wyremontował drogę do siebie :D
2020-10-28 18:46 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +8 spajker.
RE: Możesz pomóc, nie wyrzucaj byle gdzie
Cytuję dst:
A kiedy powiat się włączy do akcji naprawiamy drogi do miejscowości znajdujących się w powiecie strzelińskim? Znowu organizowanie czegoś co powinno być zapewnione przy odbiorze śmieci komunalnych, każdy z nas zużywa baterie, żarówki i co mam z nimi zrobić? czekać aż raz w roku będą odbierać elektrośmieci? ile osób przetrzymuje w domu zużyte baterie i żarówki? Szpital idzie pod młotek na drogi nie ma kasy to co można robić w powiecie? zbierać zużyte baterie! jest o czym pisać, fota w gazecie, teraz pewnie specjalna nagroda się należy!

politycy tak mają. kiedyś rudy miał fotke z wałęsą bo posłem chciał zostać. teraz starosta fotografuje się z wiadrem i też posłem chciał zostać. skupu butelek nie udało się w polsce rozwiązać od 80 lat. temat butelek i baterii można rozwiązać tylko poprzez odpłatny skup. są zbieracze złomu to i znajdą się zbieracze baterii butelek plastiku itd. temat jest prosty. no ale nie dla każdego.
2020-10-28 15:58 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink1 +10 dst
Jaki jest zakres kompetencji Pani?
2020-10-28 15:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.