Do kalendarzowej zimy pozostał jeszcze miesiąc. Za oknem też jej nie widać, ale odpowiednie jednostki i służby, odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg, do jej nadejścia muszą się przygotować i to odpowiednio wcześnie.

Największa siecią dróg w naszym powiecie są drogi powiatowe, za które odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg. W ubiegłym roku zima była bardzo łagodna i drogowcy nie mieli wiele pracy, ale pamiętamy lata, kiedy śnieg niemal paraliżował ruch drogowy i do walki musiał być używany bardzo ciężki sprzęt, którego były zdecydowanie za mało. Jak zatem wyglądają tegoroczne przygotowania do zimy w naszym powiecie?
- Zimowemu utrzymaniu dróg przez firmy zewnętrzne, wyłonione w trybie przetargów nieograniczonych, podlega na terenie powiatu strzelińskiego ogółem 368,99 km dróg. W tym 311,05 km to drogi powiatowe, a 57,94 km to drogi wojewódzkie, które objęte są tą usługą na podstawie wcześniej zawartego porozumienia z Województwem Dolnośląskim – wyjaśnia Bogdan Sokołowski z PZD w Strzelinie. - Pozostałe ok. 60 km utrzymywane jest siłami i własnym sprzętem Powiatowego Zarządu Dróg.

Tekst ukazał się w 45 (1034) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Cześ Permalink3 0 Cześ
Proste
Urzędnicy rozkradli hajs to na odśnieżanie nie ma!!!
2020-12-01 15:55 Cytować Zgłoś administratorowi
AS Permalink2 +3 AS
RE: Czekają na chętnych do akcji zima
Cytat:
W ubiegłym roku zima była bardzo łagodna i drogowcy nie mieli wiele pracy, ale pamiętamy lata, kiedy śnieg niemal paraliżował ruch drogowy i do walki musiał być używany bardzo ciężki sprzęt, którego były zdecydowanie za mało.
Legenda głosi, że ktoś w ogóle widział pługopiaskarkę na Strzelińskiej drodze powiatowej...
I to wcale nie jest wina firm zewnętrznych, że nie odśnieżają, bo robili by to cały czas (im więcej odśnieżą tym mają więcej pieniędzy), ale urzędników powiatowych którzy nie zlecają odśnieżania.
Po za tym nasze drogi powiatowe mają bardzo niski standard odśnieżania raptem IV i V grupa, gdzie krajówki mają I i II.
www.trans-net.pl/.../43_standardy_odsniezania.pdf
2020-11-26 20:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Ppp Permalink1 +5 Ppp
RE: Czekają na chętnych do akcji zima
"Powiatowy Zarząd Drug"
2020-11-26 18:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.