W dzisiejszym, najnowszym 47 numerze Słowa Regionu, który właśnie oddajemy do Waszych rąk, piszemy o bezprecedensowej decyzji strzelińskich radnych, poprzedzonej mocną wymianą zdań. Zainteresowani pracą samorządów znajdą jeszcze kilka innych relacji z posiedzeń komisji i gminnych sesji. Niestety, miniony tydzień przyniósł kolejną śmiertelną ofiarę na drodze. Jak się okazało sprawcą był pijany kombajnista, który uciekł z miejsca zdarzenia.
Ponadto w numerze piszemy o:
Obawach mieszkańców Przeworna w sprawie nowej wielkiej kotłowni i strachu, jaki niesie z sobą gaz
Przygotowaniach strzelińskiej przychodni, która gotowa jest na szczepienia przeciwko COVID-19
Problemach w gminie Strzelin, którą nęka ostatnio przestępczy proceder wysypywania pod osłoną nocy nielegalnych śmieci. Sprawą zajmuje się już prokuratura i ważna wrocławska instytucja
Braku oświetlenia w jednej z wsi w gminie Kondratowice
Działaniach jakie towarzyszą ostatniemu etapowi sprzedaży szpitala
A także podajemy, kto zwyciężył w kulinarnej sondzie

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  

Komentarze   

spajker. Permalink3 +17 spajker.
RE: Pierwszy taki przypadek w historii powiatu
W strzelinie honorowym obywatelem jest palacz cygara o wzroście gangu Olsena. Jego zasługi dla miasta to umacnianie władzy ludowej i zasiadanie na trybunie pierwszomajowej. Czy ktoś zna jeszcze inne zasługi tego kierowcy Zaporożca?
2020-12-02 10:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink2 +2 Gość
Czym skorupka za młodu....
POLO przecież znakomita większość Dolnego Śląska nie ma o tym pojęcia, że Hitler, Gebbels, Stalin są na liście osób, które posiadają tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia! Hm...historycy mającą, że rada miejska nie ma tytułu prawnego, żeby podjąć uchwałę w sprawie w/w zbrodniarzy!
2020-12-02 10:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Polo Permalink1 +8 Polo
RE: Pierwszy taki przypadek w historii powiatu
Wrocław też mu zabrał, ale zostawił między innymi honorowe obywatelstwo Hitlerowi, Gebbelsowi i Stalinowi.
2020-12-02 09:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.