Dotychczasowe środki walki z covidem nie są w 100% skuteczne. Tylko szczepionka może zahamować pandemie. Ile osób będzie mogło zaszczepić się w naszym powiecie?

Od stycznia mają ruszyć masowe szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Informowaliśmy, że w akcji szczepienia weźmie udział strzeliński PZLA. Dziś wiemy, że podobny punkt szczepień uruchomiony zostanie w strzelińskim szpitalu, w tamtejszym POZ.
Monika Kowalska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przekazała nam, że punkt szczepień zorganizowany zostanie tak, żeby można było zaszczepić 180 pacjentów tygodniowo. Co najmniej tyle samo pacjentów planuje się zaszczepić w PZLA. Przypomnijmy jednak, że zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 ustalono kolejność, w jakiej będzie można się zaszczepić.

Tekst ukazał się w 50 (1039) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Mallory Permalink21 0 Mallory
„Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
We carry out urgent translations in record time and
with excellent top quality.

My webpage: russian translation of user
manual
2023-09-29 03:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Naomi Permalink20 0 Naomi
Słowo Regionu - „Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
Dodatkowo skuteczne pozycjonowanie stron wyszukiwarkach strony w Google stwarza szereg możliwości dotarcia do potencjalnego klienta i
rozwijania własnego biznesu.
2021-10-19 01:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Alutka Permalink19 0 Alutka
RE: „Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
Cytuję Matka:
Dziekujemy ZA BRAK PEDIATRy W NASZYM MIEŚCIE :(

Jak to, przecież pediatra jest w przychodni....na papierze hehe Ale dyr mamy najlepszego!
2021-01-23 13:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Matka Permalink18 0 Matka
Pediatra
Dziekujemy ZA BRAK PEDIATRy W NASZYM MIEŚCIE :(
2021-01-23 12:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Ojciec Permalink17 -1 Ojciec
RE: „Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
"Dziekujemy" Aleksander za brak porodówki...
2021-01-20 18:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Nina Permalink16 +3 Nina
Brak szpitala Pediatrycznego
Szkoda ,nasz szpital Strzeliński zostanie bez oddziału pediatrycznego :(
Z Dziećmi będziemy się tłuc po Wrocławskich szpitalach ...
2021-01-20 17:26 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink15 +6 spajker.
do grzegorza b
z ciebie jest naprawdę grzegorz brzęczyszczykiewicz powiat ustrzyki dolne gmina łękołody. jako polonofil w każdą rzecz wmieszasz w politykę i jakąś partię. ja podaję liczby a ty widzisz w tym antypolonizm i wchodzisz w polityke zagranoczną mieszając strzeliński szpital z czechami i niemcami. naród polski to naród wybrany. najlepszy na świecie. za jedyne 100 000 000 000,- złotych wybudował 4 stadiony pilkarskie , na których rozegrano 4 mecze piłkarskie. stadion we wrocławiu stoi od 8 lat pusty. raz rozegrano tam mecz piłkarski i naród wybrany go przegrał , raz był mecz pięściarski i polski góral go przegrał a raz był koncert iron maiden. na stadionie w warszawie rozegrano 3 mecze piłkarskie i stadion przerobiono na szpital polowy czyli łóżka na mrozie bez pacjentów. toż to polnische wirtschaft w pełnej odsłonie. pieniądze wydane na niepotrzebny stadion można było spożytkować na zbudowanie nowych szpitali a nie przerabiać stadion na szpital a samochód rolniczy tarpan na bojowy wóz piechoty.
no ale sprawy szpitalne weźmie teraz w swoje ręce ( o ile nie zaśnie na torach tramwajowych) nowopowołany pełnomocnik szpitala ds kontaktów z władzami strzelina. jak zabrakło chorych i pieniędzy to chociaż pijaka wieśniaka jako twarz tego szpitala się powoła i będzie po bożemu.
już wiem jak jest w czechach, wiem jak jest w niemczech, wiem że jestem złym człowiekiem. nie iem tylko jak z 20tu pacjentów wycisnąć 20 milionów na utrzymanie szpitala. 16cie godzin na dobe leci propaganda na temat wirusa i na temat sukcesów w walce z wirusem. na każdą jednostkę szczepionki przypada zatem kilkaset godzin propagandy. co 5 sekund na świecie umiera jedno dziecko z powodu głodu ale nieciekawe. to nie wirus.
2021-01-18 14:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Grzegorz Brzęczyszcz Permalink14 -5 Grzegorz Brzęczyszcz
RE: „Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
Spajker, uważasz, że szpitale tymczasowe- rezerwowe to głupota i strata pieniędzy? To odsyłam parę kilometrów na południe do Czechii gdzie Covid szaleje mają przeliczając na polskie warunki 60 tys zakażeń dziennie system zdrowia właśnie się załamuje. Gdyby u nas zaistniał wariant czeski a szpitalu polowych Pisiory by nie pobudowali to byś wiedział na nich psy . Co do szczepień teraz szepi się e Polsce w szpitalach tze. węzłowych czyli ok 500 punków szczepień które dały radę zaszczepić w ostatnim tygo,,.…........... ... . ..., Co zaś do chętnych na szczepienie to Polacy jak zwykle mówią jedno robią drugie a więc na fejdbookach nakręcają się wzajemnie jak w d... mają szczepienie a jak przyjdzie ci do czego to będą kombinować jak zrobić to jak najszybciej taki Jandyzm.
to nie jandyzm. to wojtylizm czyli memłanie zamiast działania. jesteście silni zwarci gotowi. w razie trudności to wielka emigracja.
Myślałem że to u ciebie anty-Pisioryzm a to Jednak poważniejsza sprawa, Ojkofobia czyli niechęć do swojego narodu to się kolego da leczyć bo trudno żyć wśród ludzi jak się ich nienawidzi swojego narodu, no chyba że nie jesteś Polakiem no to anty-polonizm. Pisiory radzą sobie covidem na średnim poziomie na tle UE, co nie znaczy że jest dobrze, bo w całej UE nie jest dobrze. Co do szpitala covidoego w Strzelnie, kolego Bezpieczeństwo kosztuje, wolę aby Pisiory i każdy inny rząd dmuchał na zimne. Ty wolisz typowo po polsku czyli jakoś to będzie, albo jak Scarlett O'hara, jak jest problem to pomartwię się jutro po problemie. Potem gdy zaczęło by brakować miejsc w szpitalach jak w UK czy Czechii to by było pitolenie dlaczego nie budowano za wczasu szpitalu polowych. Już krytycy Pisiorow drwili że nie szczepią wszystkimi dostarczonymi szczepionkami tylko zostawiają rezerwę na drugą dawkę, że to głupota bo Włosi i Brytole szczepią wszystkim co mają be rezerwy drugiej dawki. Gdyby Pisiory posłuchali tych rad to 1mln szczepionek poszło by się bujać i całą akcję szczepień trzeba by było zacząć od nowa a Spajker byłby na pierwszej linii krytyków dlaczego nie zostawili rezerwy jak Niemcy i inne kraje. To że jestem sceptyczny wobec Pisiorów to nie znaczy że krytykuje wszystko jak leci. Nie jesteśmy Polacy pępkiem świata mamy sporo wad narodowych tylko kto ich niema, malkontenctwo to nasz sport narodowy, bimbanie jakoś to będzie na potem Ola Boga Wisła się pali następnie zryw i potem dyskusje i mądry Polak po szkodzie.
2021-01-18 13:43 Cytować Zgłoś administratorowi
wieśniak Permalink13 +3 wieśniak
RE: „Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
Cytuję Grzegorz Brzęczyszcz:
Cytuję spajker.:
Cytuję Olek:
Żeby sie tylko ta "borowska" nie przepracowała z tymi 30 dawkami szczepionki na tydzień. Cieszy jednak fakt, ze zgodnie z pierwotnymi wymogami NFZ "punkt szczepień zorganizowany zostanie tak, żeby można było zaszczepić 180 pacjentów tygodniowo". Czy ktoś mógłby podać ile ostatecznie będzie punktów szczepień na terenie miasta i gminy i ile miesiecy ( lat?) zajmie wyszczepienie naszej populacji ?

30 szczepionek na tydzień. szpital covidowy z 10cioma pacjentami. 200 osób personelu z funduszem płac 1 200 000 na miesiąc. ogrzewanie budynku 10 000,- na miesiąc. dobrze że widmo bankructwa wreszcie zniknęło. teraz to będzie finansowy odlot. teraz to szpital uniwersytecki. idealne połączenie teorii i praktyki. teoretyczne działanie i praktyczna potrzeba gotówki.

Spajker, uważasz, że szpitale tymczasowe- rezerwowe to głupota i strata pieniędzy? To odsyłam parę kilometrów na południe do Czechii gdzie Covid szaleje mają przeliczając na polskie warunki 60 tys zakażeń dziennie system zdrowia właśnie się załamuje. Gdyby u nas zaistniał wariant czeski a szpitalu polowych Pisiory by nie pobudowali to byś wiedział na nich psy . Co do szczepień teraz szepi się e Polsce w szpitalach tze. węzłowych czyli ok 500 punków szczepień które dały radę zaszczepić w ostatnim tygodniu 200 tyś ludzi a takich punktów jest zarejestrowanych 6 tys punktów plus 1500 mobilnych zespołów czyli razem daje to 7.5 tys punktów szczepień , policz sobie ile ludzi są w stanie wszystkie uruchomione punkty jak 500 zaszepilo w tym tygodniu 200 tys ludzi, rachunek dość prosty 15 razy więcej czyli ok 3 mln osób taka jest przepustowość systemu Pisiory się asekurują i mówią że system jest w stanie szczepić 3 mln miesięcznie. Oczywiście pięta achillesową jest dostępność szczepionki. Twoje malkontenctwo w tym temacie jest powiedzmy sceptycyzm wobec PiSiorow i chyba bardziej ojkofobią czyli niechęcią do własnego narodu bo przecież Polacy nie potrafią czegoś zrobić porządnie a tym bardziej lepiej od innych. Co zaś do chętnych na szczepienie to Polacy jak zwykle mówią jedno robią drugie a więc na fejdbookach nakręcają się wzajemnie jak w d... mają szczepienie a jak przyjdzie ci do czego to będą kombinować jak zrobić to jak najszybciej taki Jandyzm.

to nie jandyzm. to wojtylizm czyli memłanie zamiast działania. jesteście silni zwarci gotowi. w razie trudności to wielka emigracja.
2021-01-18 09:37 Cytować Zgłoś administratorowi
tori Permalink12 +4 tori
RE: „Borowska” będzie szczepić w Strzelinie
Cytuję Grzegorz Brzęczyszcz:
Cytuję spajker.:
Cytuję Olek:
Żeby sie tylko ta "borowska" nie przepracowała z tymi 30 dawkami szczepionki na tydzień. Cieszy jednak fakt, ze zgodnie z pierwotnymi wymogami NFZ "punkt szczepień zorganizowany zostanie tak, żeby można było zaszczepić 180 pacjentów tygodniowo". Czy ktoś mógłby podać ile ostatecznie będzie punktów szczepień na terenie miasta i gminy i ile miesiecy ( lat?) zajmie wyszczepienie naszej populacji ?

30 szczepionek na tydzień. szpital covidowy z 10cioma pacjentami. 200 osób personelu z funduszem płac 1 200 000 na miesiąc. ogrzewanie budynku 10 000,- na miesiąc. dobrze że widmo bankructwa wreszcie zniknęło. teraz to będzie finansowy odlot. teraz to szpital uniwersytecki. idealne połączenie teorii i praktyki. teoretyczne działanie i praktyczna potrzeba gotówki.

Spajker, uważasz, że szpitale tymczasowe- rezerwowe to głupota i strata pieniędzy? To odsyłam parę kilometrów na południe do Czechii gdzie Covid szaleje mają przeliczając na polskie warunki 60 tys zakażeń dziennie system zdrowia właśnie się załamuje. Gdyby u nas zaistniał wariant czeski a szpitalu polowych Pisiory by nie pobudowali to byś wiedział na nich psy . Co do szczepień teraz szepi się e Polsce w szpitalach tze. węzłowych czyli ok 500 punków szczepień które dały radę zaszczepić w ostatnim tygodniu 200 tyś ludzi a takich punktów jest zarejestrowanych 6 tys punktów plus 1500 mobilnych zespołów czyli razem daje to 7.5 tys punktów szczepień , policz sobie ile ludzi są w stanie wszystkie uruchomione punkty jak 500 zaszepilo w tym tygodniu 200 tys ludzi, rachunek dość prosty 15 razy więcej czyli ok 3 mln osób taka jest przepustowość systemu Pisiory się asekurują i mówią że system jest w stanie szczepić 3 mln miesięcznie. Oczywiście pięta achillesową jest dostępność szczepionki. Twoje malkontenctwo w tym temacie jest powiedzmy sceptycyzm wobec PiSiorow i chyba bardziej ojkofobią czyli niechęcią do własnego narodu bo przecież Polacy nie potrafią czegoś zrobić porządnie a tym bardziej lepiej od innych. Co zaś do chętnych na szczepienie to Polacy jak zwykle mówią jedno robią drugie a więc na fejdbookach nakręcają się wzajemnie jak w d... mają szczepienie a jak przyjdzie ci do czego to będą kombinować jak zrobić to jak najszybciej taki Jandyzm.


Swoja droga ciekawe czy Czesi wiedza ze u nich jest tak źle.
2021-01-17 23:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.