Od kilku tygodni trwają szczepienia przeciwko COVID-19. W naszym powiecie zdarzają się opóźnienia w dostawie preparatów, które reorganizują harmonogram szczepień. Sprawdziliśmy też z jakim nastawieniem seniorzy przychodzą do punktów szczepień.
Trzy tygodnie temu, 25 stycznia, rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów od 70. roku życia. Wcześniej szczepiono tych, którzy mają więcej niż 80 lat. W gminach naszego powiatu utworzono punkty szczepień, jednak już w kilka minut po uruchomieniu rejestracji wszystkie terminy zostały zajęte. – Pacjentów mamy zarejestrowanych na szczepienia do 31 marca – wyjaśnia lekarz rodzinny Barbara Mierzwińska, która prowadzi przychodnię w Wiązowie. – Tygodniowo dostajemy teraz trzydzieści szczepionek. Na razie nie wiemy, czy i kiedy dostaniemy kolejne – dodaje nasza rozmówczyni i zaznacza, że w jej przychodni zostaną zaszczepieni również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z Wiązowa. Niestety, zdarzają się także opóźnienia w dostawie preparatów do punktów szczepień. – Mieliśmy dziś (15 lutego – red.) dostać szczepionki. Na jutro mamy zaplanowane szczepienia, ale otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie te szczepionki trafią do nas dopiero w środę. To zmienia całkowicie nasz harmonogram pracy – przyznaje doktor Mierzwińska. Podobna sytuacja zdarzyła się w Publicznym Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie.
Tekst ukazał się w nr 6 (1045) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink3 0 cześ
hahaha
Ta, chyba do gleby :D
2021-03-04 11:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Doktor Permalink2 +2 Doktor
RE: Opóźnienia w szczepieniach
Macie, i przybywa coraz więcej chętnych do szczepienia.
2021-03-02 20:30 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 -2 cześ
???
Macie jeszcze chętnych do szczepienia???
2021-03-02 11:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.