Około pół godziny obradowali radni z komisji rewizyjnej. Na posiedzeniu nie pojawili się starosta i większość wnioskodawców odwołania Anny Horodyskiej.
Informowaliśmy na naszych łamach o wniosku grupy 8 radnych powiatowych o odwołanie starosty Anny Horodyskiej. Kolejnym formalnym krokiem procedowania wniosku było posiedzenie komisji rewizyjnej. Przypomnijmy, że komisji przewodzi radny Artur Gulczyński, a członkami są radni Ludwik Hrycak i Jacek Maćkówka.
Jeszcze przed posiedzeniem komisji przewodniczący Gulczyński zwrócił się do starosty Horodyskiej o przesłanie do komisji: 1. rejestru zarządzeń starosty, 2. wykazu wniosków i postulatów składanych do starosty lub zarządu, z adnotacją, które zadania zostały zrealizowane, bądź są w trakcie realizacji, 3. sporządzenia informacji, jakie zmiany kadrowe nastąpiły w urzędzie (po powołaniu radnej Anny Horodyskiej na stanowisko starosty).
Posiedzenie komisji prowadził przewodniczący Artur Gulczyński. Komisja obradowała w pełnym składzie. Na sali obecni byli również inni radni powiatowi, w tym sygnatariusze wniosku o odwołanie starosty, czyli: Mariusz Michułka, Aleksander Skorupski i Aleksander Ziółkowski. Obecni byli również radni Marek Mierzwiński i Marek Warcholiński. Przypomnijmy, że pod wnioskiem o odwołanie starosty podpisał się również radny Artur Gulczyński, przewodniczący komisji rewizyjnej.
Przewodniczący Gulczyński poinformował, że otrzymał od starosty pisemne oświadczenie, po czym ogłosił pięciominutową przerwę, żeby je skopiować. Po chwili pauzy kopie trafiły do obecnych na sali radnych i dziennikarza „Słowa Regionu”, który przysłuchiwał się obradom komisji. Po krótkiej dyskusji radni zdecydowali, że zamiast odczytywać oświadczenie starosty ogłoszona zostanie kolejna kilkuminutowa przerwa na zapoznanie się z treścią pisma.
Tekst ukazał się w nr 10 (1049) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Gienusz Permalink4 0 Gienusz
RE: Radni zrobili kolejny krok w procedurze zmiany starosty...
Maćkówka na Starostę !!!!

On im wszystkim przegląd zrobi!!!

I jeszcze do dowodu wpisze...
2021-04-09 13:56 Cytować Zgłoś administratorowi
J.K. Permalink3 +1 J.K.
RE: Radni zrobili kolejny krok w procedurze zmiany starosty...
Sąsiad pyta, czy Gulczyński to nie jest taki lokalny Rychu Czarnecki? Trudno znaleźć bandę do której on nie należał.
2021-04-09 09:17 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink2 +3 nikt
RE: Radni zrobili kolejny krok w procedurze zmiany starosty...
Kogo to jeszcze interesuje, poza wąską grupką wietrzącą w tym jakiś biznes?
2021-04-09 05:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 -3 spajker.
RE: Radni zrobili kolejny krok w procedurze zmiany starosty...
odwołąć wirusa covid 19. proszę procedować w tym zakresie. żądam odwołąnia łukaszenki i putina bo the bille obydwaj. domagam się odwołania tego zbioru molekuł w randze starosty i tego chodzącego białka w randze burmistrza.
2021-04-08 15:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.